05 stycznia 2020 - Ogłoszenia duszpasterskie

1. Jutro, tj. w poniedziałek, 06 stycznia, przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego zwane Świętem Trzech Króli. Tego dnia błogosławimy kadzidło, mirrę i kredę. Poświęconą kredą, na drzwiach naszych mieszkań, pisze się litery CMB, które są skrótem łacińskiej formuły Chryste, błogosław temu domowi. To znak, że przyjęliśmy Światło Objawienia i chcemy aby Chrystus Pan przebywał między nami i aby wszyscy, którzy Go szukają, znaleźli Go w naszych rodzinach. Uroczystość Trzech Króli jest świętem nakazanym- tzn. każdy katolik jest zobowiązany w tym dniu do uczestnictwa w Eucharystii. Dlatego Msze święte zostaną odprawione jak w niedzielę.

2. Msza święta w tym tygodniu od wtorku do piątku będzie odprawiana w Wysokim Kościele rano o godzinie 9.00, a w sobotę o godz. 18.30.

3.  W tym tygodniu, w sobotę nie będzie Mszy świętej w Pierwoszowie o godzinie 17.00 z powodu kolędy.

4. Przypominamy, ze kancelaria parafialna w czasie odwiedzin duszpasterskich jest czynna w tym tygodniu od wtorku  do piątku w godzinach od 10.00 do 11.00.

5. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić święto Chrztu Pańskiego.

6. W najbliższą niedzielę, 12 stycznia, tj. w drugą niedzielę miesiąca, składka na tacę ze wszystkich Mszy świętych będzie przeznaczona na  remont kościoła w Piotrkowiczkach. Prosimy Was o ofiarność na ten cel.

7. Plan odwiedzin kolędowych w tym tygodniu od wtorku do piątku kolędę rozpoczynamy od godziny 15.30, w sobotę od godziny 10.00 :

- we wtorek( 07.01)Wisznia Mała: (ulice: Nad Potokiem i Szkolna); jeden kapłan- od szkoły; drugi- od państwa Jurkowskich

- w środę ( 08.01)- Wisznia Mała:  ( ulice: Leśna, Przy Dębie, Na Kolonii, Akacjowa i Modrzewiowa); jeden- od państwa Kozłowskich – Ligota Piękna; drugi- od nr 1 ul. Leśnej

- w czwartek ( 09.01)– Machnice: jeden-od państwa Ptak; drugi- od państwa Galera

- w piątek (10.01) – Mienice: jeden-od państwa Bulskich; drugi – od państwa Biernat

- w sobotę (11.01) – Wysoki Kościół: jeden – od ul. Pierwoszowskiej; drugi- od plebani

8. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca. Teraz będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja.

Zachęcamy do zakupienia i czytania nowego numeru Gościa Niedzielnego!

Dziękujemy Wam za Waszą obecność, za życzliwość i wszelkie dobro. Życzymy Wam w rozpoczętym Nowym Roku dużo zdrowia, radości, pokoju i nadziei na każdy dzień, Bożego błogosławieństwa oraz opieki Matki Bożej w życiu rodzinnym i zawodowym.