Oktawa Narodzenia Pańskiego

NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY

Jezusa, Maryi i Józefa

29.12. 2019
  1. We wtorek przypada ostatni dzień 2019 roku. Zapraszamy w tym dniu na Mszę świętą o godzinie 17.30 do Piotrkowiczek i do Wysokiego Kościoła o godzinie 18.30, w czasie których zostanie odprawione nabożeństwo dziękczynno- błagalne.
  2. W  środę, 01 stycznia- w Nowy Rok- w liturgii kościoła czcimy świętą Bożą Rodzicielkę Maryję. W tym dniu Kościół modli się o pokój na całym świecie. Msze święte w tym dniu zostaną odprawione: w Wysokim Kościele o godzinie 12.00 i 16.45; w Piotrkowiczkach o godzinie 9.45 i 18.00 oraz w Wiszni Małej o godzinie 11.00.  Nie będzie Mszy świętej rano o godzinie 8.00. Jest to uroczystość nakazana- każdy wierzący ma obowiązek uczestniczyć w tym dniu w Eucharystii!
  3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W miesiącu styczniu nie będzie odwiedzin chorych i ludzi starszych z naszej parafii. Odwiedzimy ich w pierwszą sobotę lutego.
  4. W przyszłą niedzielę przypada pierwsza niedziela miesiąca. W tym dniu po każdej Mszy świętej będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja oraz zmiana tajemnic różańcowych.
  5. W soboty, 4 i 11 stycznia ze względu na kolędę nie będzie Mszy świętej w Pierwoszowie o godzinie 17.00. Zapraszamy wszystkich na Mszę świętą w niedzielę.
  6. Od środy, tj. 2 stycznia rozpoczynamy wizytę duszpasterską zwaną kolędą. Przyjdziemy do Waszych domów, aby wspólnie się pomodlić, udzielić błogosławieństwa i poświęcić mieszkania. Przyjęcie kolędy jest znakiem tego, że poczuwamy się do przynależności do tej konkretnej wspólnoty parafialnej. Odwiedziny kolędowe przeżyjmy w duchu wiary i pobożności. Pragniemy pobłogosławić każdy dom i każdą rodzinę. Szczególną modlitwą chcemy towarzyszyć tym, którzy zmagają się z trudnościami materialnymi i duchowymi. Dziękujemy także za każdą ofiarę i rozumiemy, że nie wszyscy mogą ją złożyć. Niech to nie będzie przeszkodą w przyjęciu Kapłana.
  7. Plan odwiedzin kolędowych na najbliższe dni (kolędę w tym tygodniu rozpoczniemy w środę i w czwartek o godzinie 15.30, natomiast w sobotę od godziny 10.00):
    - 02 stycznia  –  Wisznia Mała (ulice: Szkolna od OKSiR-u, Krótka, Wąska, blok przy ul. Wąskiej, Wrocławska, Pocztowa i Parkowa) ; jeden kapłan- od OKSiR-u;  drugi - od ul. Wrocławskiej
    - 03 stycznia –  Wisznia Mała ( ulice: Strzeszowska, Wrocławska przy Urzędzie Gminy, Stawowa, Sportowa i przyległe); jeden - od ul. Strzeszowskiej; drugi -  od ul. Stawowej
    - 04 stycznia Wisznia Mała ( ulice: Łąkowa, Kwiatowa, Polna, Wrzosowa, Gajowa, Makowa, Orlikowa, Różana i Chabrowa); jeden – od ul. Polnej; drugi – od leśniczówki przy ul. Łąkowej
  8. W czasie odwiedzin duszpasterskich w tym tygodniu w czwartek  i w piątek Msza święta będzie odprawiana w Wysokim Kościele rano o godzinie 9.00. Natomiast kancelaria parafialna w tych dniach będzie czynna od godziny 10.00 do 11.00.
  9. Zachęcamy do zapisania się do Apostolatu Modlitwy „Dwunastka” 12 osób, które od 01 stycznia do 31 grudnia 2020 roku na wzór 12 Apostołów będą się modlić w intencji o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne oraz za powołanych każdego dnia o dowolnej porze i miejscu. Każda z tych osób modli się jedną modlitwą znajdującą się na obrazku, którą otrzyma po zapisaniu się. Do tej pory zapisało się 5 osób, brakuje jeszcze 7 osób. Dlatego prosimy osoby chętne, które pragną należeć do tego Apostolatu zgłosili się w zakrystii po Mszy świętej.