III NIEDZIELA ADWENTU
15.12.2019
  1. Dzisiaj rozpoczęliśmy Rekolekcje Adwentowe, które potrwają do wtorku, na które zapraszamy wszystkie dzieci, młodzież i wszystkich parafian.  W czasie trwania rekolekcji przed Mszą świętą i w czasie jej trwania będzie możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty.
  2. We wtorek na zakończenie rekolekcji będzie można złożyć ofiarę na tacę – zbierze ją Ksiądz Rekolekcjonista. Prosimy Was o ofiarność! Plan rekolekcji jest wywieszony w gablotkach przed kościołem, a także umieszczony na parafialnej stronie internetowej.
  3. Jutro i we wtorek nie będzie Rorat. Gorąco zapraszamy wszystkich parafian, dzieci i młodzież do uczestnictwa w roratach w obu kościołach od środy.  O godzinie 17.30 do Piotrkowiczek i o godzinie 18.30 do Wysokiego Kościoła.
  4. W dniu dzisiejszym osoby należące do parafialnego Caritas po każdej Mszy świętej zbierają do puszek ofiary pieniężne na zrobienie paczek dla ludzi starszych, chorych i znajdujących się w trudnej sytuacji na święta Bożego Narodzenia. Za każdą ofiarę jaką złożycie składamy serdeczne Bóg zapłać. Natomiast w czwartek – 19 grudnia członkowie będą odbierać dary żywnościowe, które zostały złożone przez Was do koszyków w sklepach na terenie naszej parafii. Jeśli ktoś mógłby jeszcze przywieźć indywidualnie dary na ten cel, to prosimy o dostarczenie ich w tym dniu do godziny 16.00 do Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji w Wiszni Małej.
  5. Dzisiaj po Mszach świętych można  nabyć sianko na wigilijny stół. Są one wystawione obok ołtarza. Złożone przy tej okazji ofiary będą przeznaczone na potrzeby ludzi potrzebujących na święta Bożego Narodzenia. Serdecznie dziękujemy za wsparcie.
  6. W tym tygodniu w czwartek – 19 grudnia obchodzi swoje imieniny Superior naszego Domu Zakonnego Ksiądz Dariusz Kubica. Mszę świętą odprawi w swojej intencji w przyszłą niedzielę- 22 grudnia o godzinie 12.00, na którą wszystkich serdecznie zapraszamy.
  7. W najbliższą sobotę, 21 grudnia w Piotrkowiczkach chcemy posprzątać i udekorować kościół na Święta Bożego Narodzenia, dlatego bardzo gorąco prosimy mieszkańców Piotrkowiczek i Mienic o liczne przybycie na godzinę 16.00 do kościoła. Z góry dziękujemy.
  8. W sobotę  (21 grudnia) odwiedzimy od godziny 9.00 osoby chore i starsze z naszej parafii. Osoby, które chcą przyjąć kapłana, a nie są zapisane na liście stałych odwiedzin, prosimy zgłosić w kancelarii lub zakrystii do najbliższego piątku.
  9. W tym tygodniu w sobotę, 21 grudnia o godzinie 17.00 w Pierwoszowie zostanie odprawiona Msza święta.
  10. Okazja do skorzystania ze spowiedzi świętej będzie także w przyszłą niedzielę, 22 grudnia pół godziny i w czasie Mszy świętej ( z wyjątkiem Mszy popołudniowych). W tym dniu na Mszach dopołudniowych wspomoże nas ksiądz, który przyjedzie z naszego Seminarium Duchownego z Bagna. Prosimy abyście w czasie rekolekcji i w najbliższą niedzielę skorzystali z Sakramentu pokuty.
  11.  Składka na remont kościoła w Piotrkowiczkach tydzień temu wyniosła 3040 złotych. Wszystkim tym osobom, którzy złożyli w tym dniu ofiarę na ten cel  składamy Bóg zapłać.

W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. Ryszarda Lesiak z Wiszni Małej, Henryka Głowik i Leszka Pijorek. Pomódlmy się teraz o życie wieczne dla nich: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie….  .

Zachęcamy do zakupienia i przeczytania nowego numeru Gościa Niedzielnego!