II NIEDZIELA ADWENTU
08 grudnia 2019 r.

1. Od poniedziałku do piątku w obu naszych kościołach są odprawiane Msze święte Roratnie.O godzinie 17.30 w Piotrkowiczkach i o godzinie 18.30 w Wysokim Kościele. Gorąco zapraszamy wszystkich do uczestnictwa w roratach.

2. W przyszłą niedzielę, 15 grudnia rozpoczniemy w naszej wspólnocie parafialnej Rekolekcje Adwentowe, które potrwają do wtorku – 17 grudnia. Przewodniczyć im będzie Salwatorianin Ks. Krzysztof Broda z Wszemirowa. Bardzo prosimy wszystkich wiernych o zarezerwowanie czasu na te święte adwentowe ćwiczenia. Skorzystajmy wszyscy z daru Bożego Miłosierdzia. Plan rekolekcji jest wywieszony w gablotkach przed kościołem i umieszczony na naszej parafialnej stronie internetowej. Prosimy o zapoznanie się z nim.

3. W najbliższą sobotę- 14 grudnia nie będzie Mszy świętej o godzinie 17.00 w Pierwoszowie z powodu wynajęcia świetlicy. Wszystkich zapraszamy w niedzielę na Msze święte do kościoła w Wysokim Kościele lub do Piotrkowiczek.

4. W przyszłą niedzielę – 15 grudnia zostanie odprawiona o godzinie 12.00 Msza święta w intencji Drużyny Związku Harcerstwa Polskiego z Wiszni Małej, którzy w czasie tej Mszy świętej przyniosą do naszego kościoła Betlejemskie Światełko Pokoju symbolicznego ognia, zapalonego w Grocie Narodzenia Chrystusa w Betlejem gdzie po kazaniu przekażą je naszej parafii i zaproszonym gościom, a po zakończeniu Mszy wszystkim, którzy będą chcieli wziąć je do domu czy do instytucji.   Zapraszamy wszystkich parafian i gości.

5. W najbliższą  niedzielę osoby należące do parafialnego Caritas po każdej Mszy świętej będą zbierać do puszek ofiary pieniężne na zrobienie paczek dla ludzi starszych, chorych i znajdujących się w trudnej sytuacji na święta Bożego Narodzenia. Za każdą ofiarę jaką złożycie składamy serdeczne Bóg zapłać.  Informujemy też, że od poniedziałku tylko w czterech sklepach, tj. w Wiszni Małej    są wyłożone kosze, do których można składać artykuły spożywcze. Natomiast w Piotrkowiczkach i w Mienicach Panie sklepowe nie wyraziły zgody na pozostawienie koszy, zaś w Machnicach i w Pierwoszowie nie ma już sklepów. Dlatego do tych czterech koszy w miarę swoich możliwości wspomóżcie tych potrzebujących z naszej parafii.

6.  Można też nabyć sianko wigilijne, które niech tradycyjnie w Wigilię Bożego Narodzenia znajdzie się na naszych stołach. Znajduje się ono w koszu przy balaskach. Zebrane ofiary będą przeznaczone na potrzeby ludzi potrzebujących z naszej parafii na święta Bożego Narodzenia.

7.  Serdecznie dziękujemy Panom Mateuszowi i Jarosławowi Chatys ze sklepu Wiszni Małej za załatwienie i przywiezienie artykułów przeznaczonych na paczki mikołajowe, wszystkim tym parafianom, którzy złożyli ofiary do puszek przez dwie niedziele w kwocie 2.228.10 złotych, sponsorom, woluntariuszom  i osobom Caritas, którzy zaangażowali się w przygotowaniu paczek na dzień św. Mikołaja oraz innym osobom, którzy pomogli nam, by to święto dla dzieci miało miejsce. Wszystkim  składamy serdeczne Bóg zapłać.

8.  Po każdej Mszy świętej można zakupić świece wigilijne Caritas. Małe świece kosztują 6 złotych, a duże 14 złotych. Informujemy, że pieniądze ze sprzedaży świec są przeznaczone dla Diecezjalnego Caritasu we Wrocławiu.

Zapraszamy do kupienia i czytania nowego numeru Adwentowego Gościa Niedzielnego.