I NIEDZIELA ADWENTU

01 grudnia 2019 r.

1. Dzisiaj po Mszy świętej przy wyjściu z kościoła członkowie należące do parafialnego Caritasu zbierają do puszek ofiarę pieniężną , która jest przeznaczona na zrobienie paczek, które dzieci w tym tygodniu, tj. w dniu świętego Mikołaja  otrzymają w obu kościołach. Za ten dar serca składamy serdeczne Bóg zapłać.

2. Od jutra w obu naszych kościołach, tj. od poniedziałku do piątku, będą odprawiane Msze święte roratnie. O godzinie 17.30 w Piotrkowiczkach i o godzinie 18.30 w Wysokim Kościele, na które zapraszamy wszystkie dzieci, młodzież gimnazjalną i wiernych.  W czasie rorat dzieci otrzymają planszę, na której będą przyklejać obrazki otrzymywane każdego dnia. Prosimy też aby dzieci na roraty przychodzili  z lampionami.

3. W piątek – 6 grudnia obchodzimy wspomnienie świętego Mikołaja. Po zakończonych Mszach świętych w Piotrkowiczkach i w Wysokim Kościele będzie spotkanie dzieci ze świętym Mikołajem gdzie otrzymają paczki. Serdecznie wszystkie zapraszamy.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.  W pierwszy czwartek miesiąca, 7 grudnia zapraszamy do kościoła parafialnego na nabożeństwo adoracyjno- powołaniowe, które rozpocznie się o godzinie 18.00.

5. Spowiedź święta w pierwszy piątek miesiąca w obu kościołach będzie pół godziny przed rozpoczęciem Mszy świętej Roratniej.

6. Trzecie spotkanie modlitewno – formacyjne dla kandydatów do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania odbędzie się : w środę – 4 grudnia dla chłopców i w czwartek – 5 grudnia dla dziewcząt. W programie Msza święta o godz. 18.30, a po niej nauka przygotowawcza do sakramentu. Obecność wszystkich obowiązkowa!

7. W pierwszą sobotę miesiąca, 7 grudnia odwiedzimy od godziny 9.00 ludzi chorych i starszych z naszej parafii.

8. W najbliższą niedzielę, tj. w drugą niedzielę miesiąca składka ze wszystkich Mszy świętych będzie przeznaczona na remont kościoła w Piotrkowiczkach. Za każdą Waszą ofiarę już dzisiaj składamy Bóg zapłać.

9. W przyszłą niedzielę, 8 grudnia- w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny  zapraszamy dzieci przygotowujące się do pierwszej komunii świętej wraz z rodzicami na Mszę świętą o godzinie 12.00 do kościoła parafialnego. Po Mszy świętej dzieci otrzymają łańcuszki z medalikami Matki Bożej.

10. Informujemy też, że od jutra, tj. od poniedziałku w sklepach na terenie naszej parafii będą wyłożone kosze, do których można składać artykuły spożywcze na zrobienie paczek dla rodzin potrzebujących pomocy na Święta Bożego Narodzenia. W miarę swoich możliwości wspomóżcie tych potrzebujących z naszej parafii.

11. Dzisiaj i w następne niedziele Adwentu po każdej Mszy świętej można zakupić świece wigilijne Caritas. Małe świece kosztują 6 złotych, a duże 14 złotych.

12.  Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca. Teraz będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja.

Zachęcamy do kupienia i przeczytania nowego  Adwentowego numeru Gościa Niedzielnego.