10.11.2019 XXXII Niedziela Zwykła

1. Różaniec z wypominkami jest odmawiany w kościele parafialnym: w tygodniu o godzinie 18.00, a w niedziele po Mszy wieczornej. W Piotrkowiczkach: w piątek o godzinie 17.00, a w niedziele o godzinie 17.30. W dniu dzisiejszym nie będzie w Piotrkowiczkach różańca i wieczornej Mszy św.

2. Jutro, w poniedziałek, 11 Listopada będziemy przeżywać 101 rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. W Piotrkowiczkach w czasie Mszy świętej o godzinie 9.45 będziemy się modlić w intencji Ojczyzny. Po Mszy świętej przy miejscowym pomniku oddamy hołd bohaterom walk o wolność naszej Ojczyzny, potem będzie uliczny przemarsz w asyście pocztów sztandarowych i Orkiestry Dętej z Wiszni Małej i na zakończenie będą występy w miejscowej świetlicy. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w tej Mszy świętej wszystkich Parafian i mieszkańców naszej Gminy, w czasie której będziemy dziękować Bogu za dar wolności i pokoju.

3. W tym tygodniu zapraszamy na kolejne spotkanie młodzież przygotowującą się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania do kościoła w Wysokim Kościele: w czwartek (14 listopada)- dziewczęta i w piątek (15 listopada)- chłopcy. O godzinie 18.30 Msza święta, a po niej konferencja i spotkanie. Obecność wszystkich obowiązkowa.

4. W przyszłą niedzielę, 17 listopada zapraszamy dzieci przygotowujące się do pierwszej komunii świętej wraz z Rodzicami na Mszę świętą o godzinie 12.00 do kościoła parafialnego. Podczas tej Mszy świętej dzieci otrzymają poświęcone książeczki.

5. W najbliższą niedzielę, 17 listopada osoby należące do parafialnego Caritas po każdej Mszy świętej będą zbierać do puszek ofiary pieniężne. Ofiary te przeznaczymy na zrobienie paczek, które otrzymają dzieci w dniu świętego Mikołaja w kościele parafialnym i w Piotrkowiczkach. Za każdą ofiarę jaką złożycie na ten cel składamy serdeczne Bóg zapłać!

6. W rozpoczynającym się dzisiaj tygodniu, w liturgii będziemy obchodzić:
- w poniedziałek – wspomnienie św. Marcina z Tours, biskupa
- we wtorek – wspomnienie św. Jozafata, biskupa i męczennika
- w środę – wspomnienie świętych Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski
- w sobotę – święto rocznicy poświęcenia Katedry Metropolitalnej Wrocławskiej
Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia: Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej i świętych patronów.

Zachęcamy do zakupienia i czytania nowego numeru Gościa Niedzielnego. W najnowszym numerze m.in.: O pokoleniach Niepodległej, czyli ludziach, którym zawdzięczamy niepodległość; O mało znanym w Polsce świętym Józefie Kuncewiczu; O współczesnych męczennikach cierpiących za wiarę w Chrystusa i wiele innych bardzo ciekawych artykułach.

Dziękujemy Wam za wszelkie dobro! Niech błogosławieństwo Boże prowadzi Was przez ten nowy tydzień!