13.10.2019

XXVIII Niedziela Zwykła

1. Zapraszamy do uczestnictwa dzieci, młodzież wszystkich wiernych w nabożeństwie różańcowym, które w tygodniu jest odprawiane w Piotrkowiczkach od poniedziałku do piątku o godzinie 17.00, a w niedzielę o godzinie 17.30. W Wysokim Kościele Różaniec w dni powszednie o godzinie 18.00, a w niedzielę po zakończeniu Mszy świętej popołudniowej.

1. W tym tygodniu zapraszamy na kolejne spotkanie młodzież przygotowującą się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania do kościoła w Wysokim Kościele w czwartek – chłopcy i w piątek – dziewczęta. O godz. 18.00 Różaniec, o godz. 18.30 Msza święta, a po niej konferencja i spotkanie. Obecność obowiązkowa!

1. W przyszłą niedzielę, 20 października zapraszamy dzieci przygotowujące się do pierwszej komunii świętej wraz z rodzicami na Mszę świętą o godzinie 12.00 do kościoła parafialnego. Podczas tej Mszy świętej dzieci otrzymają poświęcone Różańce oraz będzie spotkanie z firmą szyjącą ubranka komunijne. Prosimy wszystkich o obecność.

1. Za niedługo rozpocznie się miesiąc listopad- miesiąc poświęcony modlitwom za zmarłych. W miesiącu tym będziemy odmawiać różaniec w intencji zmarłych z naszych rodzin wypisanych przez Was na kartach wypominkowych. Kartki są wyłożone na stoliku przy wyjściu z kościoła – można je zabrać do domu (w Piotrkowiczkach – na balaskach). Bardzo prosimy, aby czytelnie wypisać imiona i nazwiska swoich zmarłych. Można to uczynić najlepiej według następującego wzoru: za zmarłą Marię, Józefa, Katarzynę, Wojciecha , Grzegorza itp. Wypisane wypominki można przynosić do zakrystii lub kancelarii parafialnej.

1. Po raz kolejny zwracamy się do wszystkich parafian i osób, którzy mają groby swoich zmarłych na naszych cmentarzach, aby raz w roku w podpisanej kopercie złożyli ofiarę pieniężną w kwocie 30 złotych na wywóz śmieci przynosząc do zakrystii lub kancelarii parafialnej. Prosimy też o przekazanie tej informacji innym osobom, którzy nie należą do naszej parafii a mają na naszych cmentarzach groby swoich bliskich.

1. W dniu dzisiejszym przeżywamy XIX Dzień Papieski pod hasłem: „Wstańcie, chodźmy”. Przed kościołem jest zbierana do puszek ofiara pieniężna, która jest przeznaczona na stypendia dla uzdolnionej młodzieży pochodzącej z rodzin ubogich, której nie stać na studia. Dziękujemy za ofiarność.

1. W dniu wczorajszym przez naszą Parafię przechodzili uczestnicy pielgrzymujący z Wrocławia do Trzebnicy. Pragniemy bardzo serdecznie podziękować wszystkim, którzy okazali gościnność Pielgrzymom. Dziękujemy wszystkim tym, którzy złożyli w minioną niedzielę ofiarę pieniężną do puszek w kwocie 1.074 złote na ten cel; parafialnemu zespołowi Caritas za przygotowanie kanapek i napojów, tym, którzy im pomagali i pomogli w ich roznoszeniu pielgrzymom tj. woluntariuszom, dzieciom i młodzieży; Pani Renacie za przygotowanie posiłku na plebanii dla księży, sióstr zakonnych i kleryków; Parafianom i osobom z naszej Parafii za ofiarowanie jajek, owoców, warzyw, napojów i artykułów spożywczych do przygotowania posiłków; Piekarni Julka za chleb w promocyjnej cenie. Wszystkim tym osobom i tym, którzy ugościli na trasie Pielgrzymów składamy serdeczne Bóg zapłać!

1. W rozpoczynającym się dzisiaj tygodniu w liturgii będziemy obchodzić: we wtorek – wspomnienie św. Teresy od Jezusa dziewicy i doktora Kościoła; w środę – uroczystość św. Jadwigi Śląskiej, głównej Patronki Śląska i Archidiecezji Wrocławskiej; w czwartek- wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa ; w piątek - święto św. Łukasza Ewangelisty.

2. Zachęcamy do zakupienia i czytania nowego numeru Gościa Niedzielnego.