29.09. 2019

XXVI niedziela okres zwykły

1. W dniu dzisiejszym w ramach XXVI Festiwalu Muzyki Kameralnej i Organowej zapraszamy wszystkich parafian, mieszkańców naszej gminy i gości na koncert na godzinę 19.00 do kościoła w Wysokim Kościele.

1. Od wtorku rozpoczyna się miesiąc październik- miesiąc poświęcony Matce Bożej Różańcowej. Przez cały ten miesiąc w Piotrkowiczkach Różaniec będzie od poniedziałku do piątku o godzinie 17.00, a w kościele parafialnym od poniedziałku do soboty o godzinie 18.00. W niedziele w Piotrkowiczkach różaniec będzie pół godziny przed wieczorną Mszą świętą, a więc o godzinie 17.30, a w Wysokim Kościele po Mszy świętej o godzinie 16.45. Bardzoserdecznie zapraszamy do uczestnictwa w tym nabożeństwie dzieci, młodzież i wszystkich wiernych.

1. Wierni, którzy pobożnie pomodlą się na różańcu w kościele, w domu rodzinnym z całą rodziną mogą dostąpić odpustu zupełnego każdego dnia pod zwykłymi warunkami.

1. Również we wtorek przypada 25 rocznica śmierci Księdza Proboszcza Ryszarda Labego. O godzinie 18.30 zostanie odprawiona Msza święta w Jego intencji, na którą zapraszamy.

1. W środę, 2 października o godzinie 19.15 na plebanii odbędzie się spotkanie Parafialnego Zespołu Caritas.

1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W pierwszy czwartek w kościele parafialnym o godz. 18.00 przy wystawionym Najświętszym Sakramencie odmówimy różaniec w intencji powołanych i o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Serdecznie zapraszamy wspólnotę Margaretek oraz dzieci, Parafian i Gości.

1. Okazja do skorzystania z sakramentu pokuty w pierwszy piątek miesiąca w obu kościołach będzie pół godziny przed nabożeństwem różańcowym.

1. W pierwszą sobotę miesiąca od godziny 9.00 odwiedzimy chorych i ludzi starszych z naszej parafii.

1. Przyszła niedziela jest pierwszą niedzielą miesiąca, dlatego na zakończenie Mszy świętej będzie adoracja Najświętszego Sakramentu oraz zmiana tajemnic różańcowych. W niektórych Różach Różańcowych brakuje kilka osób, dlatego zachęcamy do zapisania się i włączenia w ten szczególny rodzaj modlitwy.

1. W najbliższą niedzielę, 6 października przedstawiciele parafialnego Caritas w ramach akcji „Kromka Chleba dla Sąsiada” po każdej Mszy świętej będą zbierać ofiarę pieniężną do puszek na zakup żywności dla pielgrzymów którzy będą przechodzili w dniu 12 października przez naszą parafię z Wrocławia do Trzebnicy na odpust św. Jadwigi Śląskiej. Prosimy wszystkich o włączenie się w to dzieło.

1. W rozpoczynającym się dzisiaj tygodniu, w liturgii Kościoła będziemy odchodzić: - w poniedziałek – wspomnienie św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła; - we wtorek – wspomnienie świętej Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła; - w środę- Świętych Aniołów Stróżów; -w piątek- wspomnienie św. Franciszka z Asyżu; - w sobotę – wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy.

Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia, Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej i świętych patronów.

Zachęcamy do nowego numeru lekturyGościa Niedzielnegoorazpaździernikowego Małego Gościa Niedzielnego, który jest przeznaczony dla dzieci.

W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. Stanisława Galerę z Machnic. Pomódlmy się teraz o życie wieczne dla niego: Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…. .