15.09. 2019

XXIV niedziela okres zwykły

1. W tym tygodniu, tj. w środę, piątek i sobotę przypadają kwartalne dni Modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Pamiętajmy o nich w swoich modlitwach.

1. Spotkanie z rodzicami dzieci, które w tym roku szkolnym przystąpią do pierwszej komunii świętej odbędzie się w czwartek, tj. 19 września o godzinie 19.15 w salce przy kościele parafialnym. Prosimy aby wszyscy rodzice tych dzieci przyszły na to spotkanie.

1. W tym tygodniu- w sobotę zostanie o godzinie 17.00 odprawiona Msza święta w Pierwoszowie a w niedzielę w Wiszni Małej o godzinie 11.00 i w Piotrkowiczkach o godzinie 18.00.

1. Osoby z naszej parafii, które jeszcze nie przystąpili do Sakramentu Bierzmowania, a chcieliby go przyjąć w tym roku szkolnym oraz chłopcy i dziewczyny, którzy chcieliby zostać ministrantami prosimy o zgłoszenie się do Księdza Dariusza.

1. Informujemy, że taca zbierana na wszystkich Mszach świętych w zeszłą niedzielę na remont kościoła w Piotrkowiczkach wyniosła 2.790 złotych. Wszystkim, którzy złożyli ofiarę na ten cel składamy serdeczne Bóg zapłać.

1. W najbliższy piątek na Jasnej Górze jest czuwanie duchowieństwa i wiernych naszej archidiecezji. Osoby chętne na ten wyjazd prosimy aby do wtorku zgłosili się w zakrystii lub w kancelarii parafialnej. W tym dniu po Mszy świętej poinformujemy czy wyjazd jest aktualny. Szczegóły u Księdza Proboszcza.

1. Bardzo gorąco dziękujemy Pani Teresie Kukułce i jej z rodzinie oraz mieszkańcom Wysokiego Kościoła za zakup kwiatów oraz posprzątanie, udekorowanie i przygotowanie naszego kościoła parafialnego na dzisiejszą uroczystość odpustową.

1. Ksiądz Andrzej Uruski z Bukowego Lasu w Trzebnicy prosi aby chętni zapisali się na wyjazd do Zakopanego w dniach 26- 29 wrzesień br.. W programie : Ludźmierz, Bachledówka, spływ Dunajcem, Czorsztyn, Nidzica, Czerwony Klasztor, Krzeptówki i Stara Część Zakopanego. Koszt od jednej osoby wynosi 470 złotych. Kontakt z Księdzem Andrzejem- telefon 600 816 100.

2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy obchodzić:

- poniedziałek – wspomnienie świętych męczenników Korneliusz, papieża i Cyprian, biskupa

- w środę – święto św. Stanisława Kostki, zakonnika

- w piątek – wspomnienie świętych męczenników koreańskich

- w sobotę – święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty

Wszystkim Solenizantom i Solenizantkom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia: Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej i świętych patronów.

Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego. W najnowszym numerze: „ Dlaczego krzyż- znak męki Chrystusa jest tak bardzo atakowany?; Jak doszło do odnalezienia relikwii Krzyża Świętego?; Jak reagować, kiedy dzieci dokonują złych życiowych wyborów ” i wiele innych ciekawych artykułów.

W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. Tomasza Marcisz z Mienic. Pomódlmy się teraz o życie wieczne dla niego: Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…. .