01.09.2019  XXII niedziela okres zwykły

1. Jutro, tj. w poniedziałek rozpoczyna się nowy rok szkolny i katechetyczny. W tym dniu o godzinie 8.00 zostanie odprawiona Msza święta w kościele parafialnym dla dzieci ze szkoły podstawowej, które uczęszczają do Wiszni Małej, ich rodziców, nauczycieli i wychowawców. Na tę Mszę świętą do kościoła dowiezie ich autobus szkolny, a po niej odwiezie do szkoły. Prosimy też rodziców aby dowieźli swoje dzieci swoimi pojazdami. Okazja do spowiedzi będzie od godziny 7.30. Dzieci, które będą uczestniczyły w tej Mszy świętej prosimy aby przyniosły ze sobą przybory szkolne, które zostaną poświęcone.

1. Po zakończonych wakacjach, już od tego tygodnia kancelaria parafialna będzie czynna od wtorku do piątku po Mszy świętej wieczornej.

1. W tym tygodniu przypadają pierwszy Czwartek, Piątek i Sobota miesiąca.

2. W pierwszy czwartek modlimy się w intencji dzieła powołań w Kościele: o godzinie 18.00 odprawimy nabożeństwo adoracyjno- powołaniowe, a po nim zostanie odprawiona Msza święta. Zapraszamy Margaretki i wszystkich Parafian.

1. W pierwszy piątek w obydwu kościołach spowiedź święta będzie pół godziny przed rozpoczęciem Mszy świętej.

1. W pierwszą sobotę czcimy Niepokalane Serce Matki Bożej. Od godziny 9.00 odwiedzimy chorych i ludzi starszych z naszej parafii.

1. W tym tygodniu, w sobotę- tj. 7 września o godzinie 17.00 zostanie odprawiona Msza święta w Pierwoszowie.

1. W przyszłą niedzielę przypada święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Po każdej Mszy świętej poświęcimy ziarno na zasiew.

1. W tym też dniu w Seminarium Księży Salwatorianów w Bagnie klerycy odnowią swoje śluby czasowe i złożą wieczyste śluby zakonne. Prosimy Was abyście w swoich modlitwach pamiętali o nich.

1. W najbliższą niedzielę, 8 września, tj. w drugą niedzielę miesiąca składka na tacę ze wszystkich Mszy świętych będzie przeznaczona na remont w kościoła w Piotrkowiczkach. Prosimy o ofiarność.

1. Za dwa tygodnie, tj. w niedzielę– 15 września będziemy obchodzili odpust ku czci Najświętszej Maryi Panny Bolesnej. W związku z tym prosimy mieszkańców z Wysokiego Kościoła o udekorowanie i przygotowanie kościoła parafialnego na tą uroczystość. Natomiast mieszkańców pozostałych wiosek prosimy o przyniesienie wieńców i przygotowanie chleba, którym na zakończenie Mszy świętej jak to było w ubiegłych latach, poczęstujecie obecnych na Mszy świętej.

1. Na apel Księdza Arcybiskupa Józefa Kupnego organizujemy pielgrzymkę autokarową do Częstochowy na czuwanie przed obrazem Matki Bożej Częstochowskiej naszej Archidiecezji w dniach 20/21 września. Osoby chętne na ten wyjazd prosimy aby zapisywali się w zakrystii i w kancelarii.

1. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca. Teraz będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja. Po adoracji zmiana tajemnic różańcowych.

Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego. W tym numerze m.in. : Dlaczego egzorcyzm powinna poprzedzać wizyta u lekarza psychiatry?; O 95 – letniej Włoszce, która samotnie pieszo pielgrzymowała na Jasną Górę, gdzie dotarła przed uroczystością MB Częstochowskiej i wiele innych bardzo ciekawych artykułów. Po wakacyjnej przerwie można też zakupić Mały Gość Niedzielny dla dzieci.

W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. Czesława Chrobak z Machnic. Pomódlmy się teraz o życie wieczne dla niego: Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie… .