25.08. 2019
XXI Niedziela Zwykła

1.      Od przyszłej niedzieli Msze święte będą odprawiane: w Wysokim Kościele o godzinie 8.00. 12.00 i 16.45; w Piotrkowiczkach o godzinie 9.45 i 18.00; w Wiszni Małej o godzinie 11.00.

2.      W dniu jutrzejszym, tj. w poniedziałek przypada Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Msze święte zostaną odprawione o godzinie 17.30 w Piotrkowiczkach i o godzinie 18.30 w Wysokim Kościele.

3.     W sobotę, 31 sierpnia przypada 23 rocznica konsekracji biskupiej J.E. Księdza Arcybiskupa Mariana Gołębiewskiego. Pamiętajmy w tym dniu o nim w swoich modlitwach.

4.      Za tydzień, w pierwszą niedzielę miesiąca po Mszach świętych adoracja Najświętszego Sakramentu i zmiana tajemnic różańcowych.

5.      Już dzisiaj informujemy, że w niedzielę 15 września będziemy obchodzili odpust ku czci Najświętszej Maryi Panny Bolesnej połączony z dożynkami parafialnymi. Suma odpustowa zostania odprawiona o godzinie 12.00.

6.     Wójt Gminy Wisznia Mała oraz Sołectwo Szymanowa serdecznie zapraszają wszystkich mieszkańców gminy na Dożynki Gminne, które odbędą się w najbliższą sobotę, 31 sierpnia w Szymanowie. O godzinie 14.00 zostanie odprawiona Msza święta dziękczynna w świetlicy w Szymanowie, po której wyruszy korowód dożynkowy ulicami tej miejscowości.

7.     W rozpoczynającym się dzisiaj tygodniu w kalendarzu liturgicznym będziemy obchodzić:

- we wtorek – wspomnienie św. Moniki

- w środę – wspomnienie św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła

- w czwartek – wspomnienie Męczeństwo św. Jana Chrzciciela

Wszystkim Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia: Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej i świętych patronów.

Zachęcamy do kupienia i przeczytania nowego numeru Gościa Niedzielnego. W najnowszym numerze m.in.: O naciskach prawodawców na sumienia kapłanów i uderzeniu w istotę sakramentu pokuty; O łaskach wymodlonych przed jasnogórską ikoną i wiele innych bardzo ciekawych artykułów.

W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. Jadwigę Sunkowska. Pomódlmy się teraz o życie wieczne dla niej: Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…. .

Dziękujemy Wam za wszelkie dobro! Niech błogosławieństwo Boże prowadzi Was przez ten nowy tydzień.