d u s z p a s t e r s k i e

11.08. 2019

XIX Niedziela Zwykła

1.    W czwartek będziemy obchodzić uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, w polskiej tradycji zwane świętem Matki Bożej Zielnej. Ponieważ jest to uroczystość nakazana (obowiązkowa) Msze święte Msze święte będą w tym dniu odprawiane według porządku niedzielnego.
W tą największą Maryjną uroczystość, pod koniec każdej Mszy świętej będziemy błogosławić wianki ziół, roślin zielonych i kwiatów.

2.    Składka z tej uroczystości przeznaczona zostanie na odbudowę kościołów w naszej Archidiecezji. Za każdą ofiarę jaką złożycie na ten zaszczytny cel już dzisiaj składamy Wam serdeczne Bóg zapłać!

3.    W rozpoczynającym się dzisiaj tygodniu, w liturgii będziemy obchodzić:

·         w środę – wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, męczennika

·         w sobotę – wspomnienie św. Jacka, kapłana. W tym dniu przypada święto patronalne J.E. Ojca Bpa Jacka Kicińskiego. Pamiętajmy o nim w swoich modlitwach.

4.    Wszystkim Jubilatom i tym,którzy obchodzą w tym tygodniu swoje imieniny składamy życzenia: zdrowia, Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej, patronki naszej Parafii i Świętych Patronów. Pamiętajmy też w swoich modlitwach o pracujących przy żniwach i zbiorach oraz o wypoczywających na wakacjach i urlopach. Nie zapominajmy również o uczestnictwie w niedzielnej i świątecznej Mszy świętej.

Zachęcamy do lektury zakupienia i czytania nowego numeru Gościa Niedzielnego. W tym numerze m.in.: O istocie pielgrzymowania, czyli, że pielgrzymka to wierne odbicie drogi chrześcijanina do nieba; Płyta CD z najpiękniejszymi pieśniami maryjnymi i patriotycznymi w wykonaniu Wojska Polskiego.

Wszystkim Parafianom, oraz Gościom i Turystom, wypoczywającym na terenie naszej parafii życzymy miłego wypoczynku i Bożego błogosławieństwa.