04. 08. 2019 XVIII  niedziela okres zwykły
  1. Rozpoczął się miesiąc sierpień – czas pielgrzymek i ważnych wydarzeń w historii naszej Ojczyzny. W modlitwach pamiętajmy o pielgrzymach zdążających na Jasną Górę, szczególnie z naszej Archidiecezji. Zachęcamy też do podejmowania dobrowolnej abstynencji od napojów alkoholowych w tym szczególnym miesiącu.
  2. W piątek przechodziła przez naszą parafię XXXIX Piesza Pielgrzymka Wrocławska na Jasną Górę.  Bardzo gorąco dziękujemy wszystkim, którzy okazali gościnność Pielgrzymom. Dziękujemy parafialnemu zespołowi Caritas  za przygotowanie kanapek, kompotu, zakupienie napojów i ugoszczenie przez nich wszystkich pielgrzymów oraz tym, którzy im pomagali, tj. woluntariuszom, dzieciom i młodzieży; Pani Renacie za przygotowanie posiłku na plebanii dla księży, sióstr zakonnych i kleryków; Parafianom i osobom spoza Parafii za ofiarowanie napojów, owoców, warzyw i artykułów spożywczych do przygotowania posiłków; piekarni Julka za chleb w promocyjnej cenie. Dziękujemy także tym, którzy we własnym zakresie przygotowali posiłek i napoje i na trasie ugościli Pielgrzymów.  Jego E. ks. Bp Jacek Kiciński, który uczestniczył w pielgrzymce prosił, by przekazać Jego osobiste podziękowanie wszystkim, którzy tak gościnnie przyjęli Pielgrzymów.
  3. W przyszłą niedzielę, 11 sierpnia, tj. w drugą niedzielę miesiąca składka na tacę ze wszystkich Mszy świętych będzie przeznaczona na remont kościoła w Piotrkowiczkach. Prosimy o ofiarność.
  1. W rozpoczynającym się dzisiaj tygodniu, w liturgii  będziemy obchodzić: - we  wtorek  – święto Przemienienie Pańskie; w  środę – wspomnienie bł. Edmunda Bojanowskiego; w czwartek –wspomnienie św. Dominika, prezbitera; w piątek –święto św. Teresy Benedykty od Krzyża (Edyty Stein), dziewicy i męczennicy, patronki Europy; w sobotę – święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika.
  1. Wszystkim dziękujemy za wspólną modlitwę, a Solenizantom i Jubilatom obecnego tygodnia składamy serdeczne życzenia zdrowia, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej, patronki naszej Parafii. W modlitwach pamiętajmy o pracujących przy żniwach i zbiorach oraz o wypoczywających na wakacjach i urlopach. W tym czasie nie zapominajmy o naszych religijnych obowiązkach, a szczególnie o uczestnictwie w niedzielnej i świątecznej Eucharystii. Wszystkim życzymy błogosławionego tygodnia.
  1. Zachęcamy do zakupienia i czytania nowej lektury Gościa Niedzielnego.
  1. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca. Teraz będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja.