28 .07. 2019

XVII Niedziela Zwykła

1. W czwartek rozpoczyna się miesiąc sierpień. Od wielu lat miesiąc trzeźwości. Bardzo zachęcamy i prosimy o podjęcie tego zadania wstrzemięźliwości od alkoholu.

2. Naszą modlitewną pamięcią ogarnijmy pielgrzymów tak licznie zdążających na Jasną Górę, a szczególnie pielgrzymów z XXXIX Pieszej Pielgrzymki Wrocławskiej. Wspólnie zanośmy do Matki Bożej Królowej Polski wszystkie nasze sprawy narodowe, sprawy naszych rodzin i osobiste.

3. W piątek, tj. 2 sierpnia około godziny 14.00 będziemy mieli okazję po raz kolejny gościć pielgrzymów z Pieszej Wrocławskiej Pielgrzymki. Bardzo Was prosimy w imieniu swoim, głównego przewodnika pielgrzymki– ks. Stanisława Orzechowskiego aby tak jak w poprzednich latach przyjąć ich życzliwie, przygotowując dla nich poczęstunek i napoje przy kościele parafialnym i na trasie ich pielgrzymowania. W związku z tym zwracamy się z prośbą do tych, którzy chcieliby ofiarować napoje, owoce i warzywa np. pomidory, ogórki, rzodkiewkę i jajka na zrobienie kanapek o dostarczenie tych produktów na plebanię w najbliższą środę i czwartek. Prosimy też o pomoc w przygotowaniu poczęstunku. Za wszelką pomoc z góry składamy serdeczne Bóg zapłać.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W pierwszy czwartek, 1 sierpnia o godzinie 18.00 rozpocznie się nabożeństwo adoracyjno- powołaniowe, a po nim Msza święta w intencji dzieła powołań w kościele zamówiona przez wspólnotę Margaretek. Wspólnotę Margaretek oraz Parafian i Gości zapraszamy do wspólnej modlitwy za powołanych i o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.

5. W pierwszy piątek miesiąca okazja do skorzystania z sakramentu pokuty będzie pół godziny przed Mszą świętą w obu kościołach.

6. Taca zbierana na wszystkich Mszach świętych w drugą niedzielę miesiąca, tj. 14 lipca na remont kościoła w Piotrkowiczkach wyniosła 2.675 złotych. Wszystkim, którzy złożyli ofiarę na ten cel składamy serdeczne Bóg zapłać.

7. W przyszłą niedzielę z racji pierwszej niedzieli miesiąca po Mszach świętych będzie adoracja Najświętszego Sakramentu i zmiana tajemnic różańcowych.

8. W rozpoczynającym się dzisiaj tygodniu, w liturgii będziemy obchodzić: w poniedziałek – wspomnienie św. Marty; w środę – wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, prezbitera; w czwartek - wspomnienie św. Alfonsa Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła. Wszystkim, którzy obchodzą w tym tygodniu swoje imieniny składamy życzenia: zdrowia, Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Najświętszej i świętych patronów.

Zachęcamy do zakupienia i czytania nowego Gościa Niedzielnego.

Wszystkim Parafianom, oraz Gościom i Turystom, wypoczywającym na terenie naszej parafii życzymy miłego wypoczynku i Bożego błogosławieństwa! Szczęść Wam Boże!