21.07. 2019

XVI Niedziela Zwykła

1. Z racji przypadającego w tym tygodniu wspomnienia Świętego Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących, w przyszłą niedzielę, 28 lipca po każdej Mszy świętej będzie obrzęd poświęcenia pojazdów oraz błogosławieństwa kierowców i podróżujących. Każdy kierowca otrzyma pamiątkę, a ofiary składane przy okazji poświęcenia będą przeznaczone na zakup pojazdów do krajów misyjnych. Za wsparcie tego jakże potrzebnego i szlachetnego dzieła już dziś składamy serdeczne Bóg zapłać.

1. Przypominamy, że w okresie wakacji w każdą sobotę w kościele parafialnym o godzinie 18.30 sprawowana jest Msza święta z formularza niedzielnego i zastępuje ona niedzielną Eucharystię tym, którzy z ważnej przyczyny w niedzielę nie mogą w niej uczestniczyć. Natomiast niedzielne Msze święte odprawiamy w następującym porządku: w Wysokim Kościele o godzinie 8.00 i 12.00; w Piotrkowiczkach o godzinie 9.45 i w Wiszni Małej o godzinie 11.00.

1. Kancelaria parafialna jest czynna w środy i piątki od godziny 19.00 do 20.00.

1. W czwartek, tj. 25 lipca na godzinę 19.15 zapraszamy na spotkanie osoby, które należą do parafialnego Caritas.

1. Wdniu 2 sierpnia wyruszy na Jasną Górę XXXIX Piesza Wrocławska Pielgrzymka na Jasną Górę. Zapisy w Duszpasterstwie Akademickim „Wawrzyny” we Wrocławiu, ul. Bujwida 51. Zachęcamy do uczestnictwa w pielgrzymce!

1. W rozpoczynającym się dzisiaj tygodniu w liturgii będziemy obchodzić:

- w poniedziałek – wspomnienie św. Marii Magdaleny

- we wtorek – święto św. Brigidy, zakonnicy, Patronki Europy

- w środę – wspomnienie św. Kingi, dziewicy

- w czwartek – święto św. Jakuba, Apostoła

- w sobotę – wspomnienie świętych Joachima i Anny, Rodziców NMP

Wszystkim, którzy obchodzą w tym tygodniu swoje imieniny składamy życzenia: zdrowia, Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej i świętych patronów.

Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego, który można zakupić przy wyjściu z Kościoła.

Wszystkim Parafianom, oraz Gościom i Turystom, wypoczywającym na terenie naszej parafii życzymy miłego wypoczynku i Bożego błogosławieństwa! Szczęść Wam Boże!