07.07. 2019

XIV Niedziela Zwykła

1. Trwają wakacje. Przebywającym na wakacjach życzymy dobrego i bezpiecznego wypoczynku. Jednocześnie przypominamy, że każdy z nas, jako katolik ma obowiązek uczestniczenia w niedzielnej Mszy świętej.

1. Msze święte w dni powszednie celebrujemy o godzinie 18.30 – w kościele parafialnym przez cały tydzień, w Piotrkowiczkach tylko w piątek o godzinie 17.30.

1. Przypominamy, że na czas wakacji zostały odwołane Msze święte:

- w Pierwoszowie w soboty o godzinie 17.00

- oraz w niedziele w Wysokim Kościele o godzinie 16.45 i w Piotrkowiczkach o godzinie 18.00.

1. W okresie wakacyjnym Msza święta wieczorna w sobotę o godzinie 18.30 w Wysokim Kościele będzie sprawowana z formularza niedzielnego. Ta Msza święta zastępuje niedzielną Mszę świętą dla tych wiernych, którzy z bardzo ważnej przyczyny nie mogą uczestniczyć w niedzielnej Eucharystii.

1. Informujemy, że w miesiącu lipcu i w sierpniu kancelaria parafialna jest czynna w środy i w piątki po wieczornej Mszy świętej w godzinach od 19.00 do 20.00. Natomiast w sprawach naglących (np. pogrzeb, wizyta u chorego) można kontaktować się poza podanymi dniami i godzinami urzędowania kancelarii.

1. W przyszłą niedzielę, 14 lipca, w drugą niedzielę miesiąca składka na tacę ze wszystkich Mszy świętych będzie przeznaczona na remont Kościoła w Piotrkowiczkach. Prosimy o ofiarność.

1. W dniach 2-10 sierpnia wyruszy na Jasną Górę XXXVIII Piesza Pielgrzymka Wrocławska. Zapisy do końca lipca w Duszpasterstwie Akademickim „Wawrzyny”- we Wrocławiu, ul. Bujwida 51 lub w parafii. Zachęcamy do uczestnictwa w pielgrzymce!

1. Od 1 lipca w naszej wspólnocie parafialnej rozpoczął pracę Ks. Dariusz Kubica, który przybył z Pniew. Będzie pełnił funkcję Superiora naszego domu zakonnego oraz funkcję pomocy duszpasterskiej w parafii. Bardzo serdecznie Go witamy i życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Zbawiciela w naszej parafii oraz obfitych darów Ducha Świętego.

1. W rozpoczynającym się dzisiaj tygodniu, w liturgii będziemy obchodzić: - w poniedziałek – wspomnienie św. Jana z Dukli, prezbitera - w czwartek – święto św. Benedykta, Opata, Patrona Europy- w piątek – wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika; - w sobotę – wspomnienie świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia: Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej i świętych patronów.

2. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca. Teraz będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja.

Zapraszamy do zakupienia i czytania nowego numeru Gościa Niedzielnego!

W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Barbarę Wilk z Piotrkowiczek . Pomódlmy się teraz o życie wieczne dla niej: Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…. .