23.06. 2019

XII niedziela okres zwykły

1.    Trwa oktawa uroczystości Bożego Ciała. W kościele parafialnym codziennie do czwartku włącznie przez udział we Mszy świętej i procesji uwielbiamy Pana obecnego w Eucharystii. Procesja odbywa się po Mszy świętej o godzinie 18.30. Po niej odmówimy litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Serdecznie zapraszamy dzieci w strojach komunijnych i do sypania kwiatków i wszystkich wiernych. W czwartek będzie miał miejsce tradycyjny obrzęd poświęcenia wianków. W Piotrkowiczkach poświęcenie będzie w piątek.

1. W najbliższy piątek będziemy obchodzić Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze święte : w Piotrkowiczkach o godzinie 17.30 i w Wysokim Kościele o godzinie 18.30. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

1. W najbliższą sobotę- 29 czerwca od godziny 8.00 odwiedzimy z posługą duszpasterską chorych i ludzi starszych z naszej parafii. Bardzo prosimy o poinformowanie chorych i ich rodziny o tych odwiedzinach i o zmianie godziny, ponieważ na godzinę 11.00 pojedziemy na odpust do parafii p.w. św. Piotra i Pawła do Trzebnicy i na pożegnanie Księdza Dziekana.

1. Decyzją Księdza Prowincjała i Jego Rady pobyt w Wysokim Kościele kończy Ksiądz Superior Robert Stachowicz. 1 lipca rozpocznie pracę w Krakowie jako kapelan Krakowskiego Szpitala Specjalistycznego imienia Jana Pawła II. W związku z tym w najbliższą niedzielę, tj. 30 czerwca na Mszy świętej o godzinie 12.00 będzie pożegnanie Księdza Roberta. Serdecznie zapraszamy na tą Mszę świętą dzieci, Liturgiczną Służbę Ołtarza, młodzież i wszystkich wiernych. Natomiast od lipca do naszej wspólnoty przybędzie z Pniew nowy duszpasterz Ksiądz Dariusz Kubica, który będzie pełnił funkcję Superiora naszego domu zakonnego oraz funkcję pomocy duszpasterskiej w parafii.

1. Mieszkańcom Machnic składamy serdeczne Bóg zapłać za zakup kwiatów i przygotowanie kościoła parafialnego na dzisiejszą uroczystość patronalną (w Piotrkowiczkach mieszkańcom Piotrkowiczek i Mienic). Dziękujemy także Pani Teresie Kukułce i jej rodzinie za udekorowanie i posprzątanie kościoła w Wysokim Kościele. Wszystkim składamy serdeczne Bóg zapłać.

1. W przyszłą niedzielę, 30 czerwca naszą parafię odwiedzą wolontariusze Wolontariatu Misyjnego Salvator, którzy na każdej Mszy Świętej powiedzą krótkie świadectwo oraz przeprowadzą po Mszy świętej zbiórkę pieniężną do puszek na pokrycie kosztów wyjazdów misyjnych. Cały dochód zostanie przeznaczony na półroczny wyjazd do Afryki jednej z wolontariuszek. Prosimy o ofiarność.

1. W rozpoczynającym się dzisiaj tygodniu w liturgii będziemy obchodzić:

- w poniedziałek – Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela, Głównego Patrona Archidiecezji Wrocławskiej

- w sobotę – Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła

Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia: Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej i świętych Patronów.

W tym tygodniu pożegnaliśmy naszego parafianina Mariana Janik. Pomódlmy się teraz o życie wieczne dla niego: Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie… .

Zachęcamy do zakupienia nowego numeru Gościa Niedzielnego.