Uroczystość Trójcy Przenajświętszej

16 czerwca 2019 r.

1. Zapraszamy wszystkich parafian do uczestnictwa w nabożeństwach czerwcowych, które odprawiane są codziennie w kościele parafialnym (w tygodniu i w niedziele) po Mszy wieczornej. W Piotrkowiczkach w piątek i w niedzielę po Mszy świętej.
2. Dzisiaj po każdej Mszy Świętej ministranci zbierają do puszek ofiary na wakacyjny wyjazd nad morze, na który udadzą się wraz z rodzicami pod koniec czerwca. Serdecznie dziękujemy za wsparcie, a indywidualnych sponsorów prosimy o kontakt z księdzem Robertem.
3. Msza święta z racji zakończenia roku szkolnego i katechetycznego dla dzieci ze szkoły podstawowej, ich rodziców, nauczycieli i wychowawców zostanie odprawiona w kościele parafialnym w środę, 19 czerwca o godzinie 8.00. Od godziny 7.30 będzie możliwość do skorzystania z Sakramentu Pokuty. Na Mszę świętą dowozić będzie autobus szkolny. Po Mszy dzieci zostaną odwiezieni tym autobusem do szkoły gdzie odbędzie się apel i otrzymają świadectwa szkolne.
4. W czwartek, 20 czerwca będziemy przeżywać uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej – Boże Ciało. W związku z tym już dzisiaj chcemy podać kilka informacji:
• W Piotrkowiczkach uroczysta Msza święta zostanie odprawiona o godzinie 9.00, a po jej zakończeniu wyruszy procesja do czterech ołtarzy ulicami: Spacerową i Świerkową. I ołtarz będzie przy pomniku przed kościołem, II ołtarz przy krzyżu, III przy ogrodzeniu świetlicy na ulicy Świerkowej i czwarty przy krzyżu na placu kościelnym. Osoby, które co roku przygotowują ołtarze serdecznie prosimy by i w tym roku zajęły się ich przygotowaniem. W tym dniu nie będzie nabożeństwa i wieczornej Mszy świętej o godzinie 18.00.
• W Wysokim Kościele główna Msza święta będzie o godzinie 12.00, a na jej zakończenie będzie uroczysta procesja do czterech ołtarzy zbudowanych w tych samych miejscach, co w ubiegłych latach. Ze względu na to, że osoby z Pierwoszowa, które co roku przygotowywały ołtarz nie są już w stanie go przygotowywać, dlatego jeszcze raz prosimy by w tym roku ołtarz przygotowali mieszkańcy tzw. „Górki” w Pierwoszowie. W sprawie materiałów prosimy o kontakt z Ks. Robertem.
• Wszystkich Parafian, Gości, Strażaków, Służbę Liturgiczną serdecznie zapraszamy do udziału w tych uroczystościach. Dzieci pierwszokomunijne i rocznicowe oraz dziewczynki do sypania kwiatów i chłopców do dzwonienia. Z Piotrkowiczek i Mienic zapraszamy na Mszę świętą i procesję do Piotrkowiczek na godzinę 9.00, a z pozostałych miejscowości do Wysokiego Kościoła na godzinę 12.00.
• W Boże Ciało nie będzie Mszy świętej w Wysokim Kościele o godzinie 8.00, w Wiszni Małej o godzinie 11.00 i w Piotrkowiczkach o godzinie 18.00.
5. Oktawa uroczystości Bożego Ciała będzie trwała do następnego czwartku. Po Mszy św. wieczornej, codziennie (od piątku) odbywać się będzie procesja wokół kościoła. Zapraszamy wszystkich wiernych, a szczególnie dzieci w strojach komunijnych do sypania kwiatków.
6. Odpust z okazji świąt patronalnych naszych kościołów zostanie odprawiony w najbliższą niedzielę, 23 czerwca. Suma odpustowa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa w Piotrkowiczkach o godzinie 9.45, a w Wysokim Kościele ku czci Niepokalanego Serca NMP o godzinie 12.00. Po Mszach świętych będzie procesja wokół naszych kościołów. Msze odpustowe odprawi i Słowo Boże wygłosi salwatorianin Ksiądz Przemysław Antoniuk , który pracuje w Krakowie w Salwatoriańskim Ośrodku Powołań. Prosimy mieszkańców Machnic o udekorowanie i przygotowanie kościoła parafialnego na tą uroczystość, natomiast mieszkańców Mienic i Piotrkowiczek kościoła w Piotrkowiczkach.
7. W przyszłą niedzielę podczas odpustu Ksiądz Przemysław będzie zbierał po Mszach Świętych ofiary do puszki na zorganizowanie wakacyjnych rekolekcji powołaniowych dla młodych, którzy stoją przed wyborem życiowej drogi. Już dziś za te ofiary, które pomogą w tym, aby jak najwięcej młodzieży mogło skorzystać z tej akcji ewangelizacyjnej składamy Wam serdeczne Bóg zapłać.
8. W tym dniu, tj. w niedzielę- 23 czerwca na te Msze święte i udział w procesji prosimy o przyjście: dzieci pierwszokomunijne i rocznicowe w strojach komunijnych do sypania kwiatów, liturgiczną służbę ołtarza, strażaków i przedstawicieli do niesienia chorągwi i baldachimu oraz wszystkich wiernych o liczny udział. Z okazji święta patronalnego naszej parafii można uzyskać odpust zupełny.
9. Z okazji odpustu w sobotę w Pierwoszowie o godzinie 17.00 i w przyszłą niedzielę w Wiszni Małej o godzinie 11.00 oraz w Piotrkowiczkach o godzinie 18.00 nie będzie Mszy świętej. Zapraszamy wszystkich do kościoła parafialnego.
10. Taca zbierana na wszystkich Mszach świętych w zeszłą niedzielę na remont kościoła w Piotrkowiczkach wyniosła 3.010 złotych. Wszystkim, którzy złożyli ofiarę na ten cel składamy serdeczne Bóg zapłać.
11. W ostatnim czasie zmarł nasz Parafianin Marian Janik. Pogrzeb będzie w najbliższy piątek o godz. 14.00 w kościele parafialnym.

Zapraszamy do zakupienia nowego numeru Gościa Niedzielnego i Małego Gościa Niedzielnego dla dzieci.