Uroczystość Zesłania

Ducha Świętego

09.06 2019

koniec Okresu Wielkanocnego

1. Nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa jest odprawiane w Wysokim Kościele codziennie w tygodniu po Mszy świętej o godzinie 18.30, a w niedziele po Mszy świętej o godzinie 16.45. Natomiast w Piotrkowiczkach w piątki i w niedziele po Mszy świętej wieczornej. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa.

2. Jutro obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Msze święte w obu naszych kościołach o godzinie 18.30.

3. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Uroczystość Najświętszej Trójcy.

4. W czwartek, 13 czerwca we wspomnienie św. Antoniego Padewskiego w Obornikach Śląskich przy ulicy Trzebnickiej o godzinie 19.00 przypada uroczystość odpustowa połączona z ustanowieniem Sanktuarium św. Antoniego Padewskiego „Husiatyńskiego”. Uroczystą Mszę świętą odprawi J.E. Ks. Biskup Jacek Kiciński. Na tą uroczystość zostaliśmy zaproszeni oraz kapłani pracujący także w naszym dekanacie przez miejscowego Księdza Proboszcza. W związku z tym w tym dniu Msza święta zostanie odprawiona w Wysokim Kościele o godzinie 17.30 i po niej odmówiona litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

5. Ze względu na to, że w tym roku święta patronalne naszych kościołów - Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa i wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny - wypadają w czasie trwania wakacji, odpust w obu naszych kościołach będziemy świętować, tj. w niedzielę- 23 czerwca. W związku z tym już dzisiaj prosimy mieszkańców Machnic o udekorowanie i przygotowanie kościoła parafialnego na tą uroczystość.

6. W ostatnim tygodniu czerwca grupa ministrantów i lektorów uda się wraz z rodzicami na tygodniowy wakacyjny wypoczynek nad morze. Dzięki kiermaszom świątecznym udało się pozyskać fundusze, ale jeszcze wiele brakuje, dlatego ośmielamy się prosić o wsparcie tego wyjazdu ofiarą zbieraną do puszek w najbliższą w niedzielę, 16 czerwcapo każdej Mszy świętej. Jeśli znaleźliby się indywidualni Sponsorzy to prosimy o bezpośredni kontakt z Księdzem Robertem. Wszystkim Ofiarodawcą z serca dziękujemy.

7. Informujemy, że w poprzednią niedzielę złożyliście do puszek ofiarę w wysokości 410 złotych. Pieniądze te, zgodnie z przeznaczeniem przesłaliśmy na konto budowy Centrum Opatrzności Bożej w Warszawie.

8. W tym tygodniu obchodzimy:

- we wtorek – wspomnienie św. Barnaby Apostoła

- w czwartek – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana

- w piątek – wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika

Wszystkim Solenizantom i Solenizantkom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia, Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej i świętych patronów.

9. Dziękujemy za Waszą obecność i za wszelkie dobro. Niech Boże błogosławieństwo i opieki Matki Bożej towarzyszy w tym tygodniu wszystkim parafianom i gościom.

W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. Władysława Wojtalę z Piotrkowiczek. Pomódlmy się teraz o życie wieczne dla niego: Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie… .

Zapraszamy do zakupienia nowego numeru Gościa Niedzielnego.