VII Niedziela Wielkanocna
Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego
02.06.2019 r.

1. Zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwie ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, które jest odprawiane w Wysokim Kościele codziennie w tygodniu po Mszy świętej o godzinie 18.30, a w niedziele po Mszy świętej o godzinie 16.45. Natomiast w Piotrkowiczkach w piątki i w niedziele po Mszy świętej wieczornej.

2. Trwa nowenna przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego, którą będziemy przeżywać w przyszłą niedzielę.

3. We wtorek, 4 czerwca o godzinie 19.00 w kościele parafialnym odbędzie się spotkanie Rodziców ministrantów i lektorów. Wszystkich prosimy o obecność.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy Czwartek i Piątek miesiąca. W pierwszy piątek spowiedź święta będzie w obu kościołach pół godziny przed rozpoczęciem Mszy świętej.

5. W pierwszy czwartek, 6 czerwca o godzinie 18.00 rozpocznie się nabożeństwo adoracyjno- powołaniowe, a po nim Msza święta w intencji dzieła powołań w kościele zamówiona przez wspólnotę Margaretek. Wspólnotę Margaretek oraz Parafian i Gości zapraszamy do wspólnej modlitwy za powołanych i o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.

6. W piątek, 7 czerwca przypadają imieniny Księdza Superiora Roberta Stachowicza SDS. Z tej okazji w najbliższą niedzielę, 9 czerwca o godzinie 12.00 Solenizant odprawi Mszę świętą imieninową, na którą wszystkich bardzo serdecznie zapraszamy. Pamiętajmy też o księdzu Superiorze w swoich osobistych modlitwach.

7. W przyszłą niedzielę, 9 czerwca, tj. w drugą niedzielę miesiąca składka na tacę ze wszystkich Mszy Świętych będzie przeznaczona na remont Kościoła w Piotrkowiczkach. Prosimy Was o ofiarność.

8. W niedzielę, 9 czerwca br. po każdej Mszy Świętej uczniowie ze Szkoły w Krynicznie będą zbierali do puszek ofiary na odnowę cmentarzy na Kresach. Serdecznie prosimy o wsparcie tego pięknego dzieła i z góry składamy Bóg zapłać.

9. Dzisiejsza składka pieniężna składana po Mszy świętej do puszek jest przeznaczona na rzecz budowy Centrum Opatrzności Bożej w Warszawie. Za każdą ofiarę jaką złożycie na ten cel składamy Bóg zapłać.

10. Za kilka dni będziemy przeżywać Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej- Boże Ciało, co wiąże się z przygotowaniem ołtarzy. Ponieważ osoby z Pierwoszowa, które co roku przygotowywały ołtarz nie są już w stanie dalej go przygotowywać, dlatego prosimy, aby w tym roku ołtarz przygotowali mieszkańcy tzw. „ Górki” w Pierwoszowie. W sprawie materiałów prosimy o kontakt z Księdzem Robertem.

11. W sobotę, 8 czerwca dzieci I komunijne i rocznicowe wraz z opiekunami i osoby, które się zapisały jadą na pielgrzymkę na Górę świętej Anny. Wyjazd w tym dniu o godzinie 7.00 spod krzyża w Wysokim Kościele. Do wtorku prosimy aby osoby, które jeszcze nie dały Pesel i nie zapłaciły aby do tego dnia to uczynili.

12. Dziękujemy pewnej rodzinie z Pierwoszowa za zakupienie i ofiarowanie ornatu do Pierwoszowa.

13. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym obchodzimy: - w poniedziałek- wspomnienie świętych męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy; - w środę – wspomnienie św. Bonifacego, biskupa i męczennika; - w sobotę – wspomnienie św. Jadwigi Królowej. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia, Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej i świętych patronów.

14. Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Teraz będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja, a po niej zmiana tajemnic różańcowych.

Dziękujemy Wam za Waszą obecność i za wszelkie dobro. Niech Boże błogosławieństwo i opieka Matki Bożej towarzyszy w tym tygodniu wszystkim parafianom i gościom.

Zapraszamy do zakupienia nowej lektury Gościa Niedzielnego.