VI Niedziela Wielkanocna

26 maja 2019

1. W tym tygodniu do piątku zapraszamy wszystkich do obu kościołów na nabożeństwo majowe, po których zostanie odprawiona Msza święta.

2. Od soboty w miesiącu czerwcu nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. W kościele parafialnym będzie odprawiane codziennie (w tygodniu i w niedziele) po Mszy wieczornej. W Piotrkowiczkach w piątki i w niedziele po Mszy wieczornej.

3. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. W tym dniu od godziny 9.00 odwiedzimy z posługą sakramentalną ludzi chorych i starszych z naszej parafii.

4. W przyszłą niedzielę przypada pierwsza niedziela miesiąca i będziemy obchodzić Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Po każdej Mszy świętej będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja oraz zmiana tajemnic różańcowych.

5. W tym tygodniu od poniedziałku do środy przypadają Dni modlitw o urodzaje ziemskie i błogosławieństwo dla pracy ludzkiej. Natomiast w piątek rozpoczyna się Nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

6. W przyszłą niedzielę po każdej Mszy świętej będzie zbierana ofiara pieniężna do puszek na rzecz budowy Centrum Opatrzności Bożej w Warszawie. Prosimy Was o ofiarność na ten cel.

7. W czwartek– 30 maja o godzinie 19.00 w świetlicy przy kościele parafialnym odbędzie się spotkanie z rodzicami dzieci pierwszokomunijnymi i rocznicowymi oraz z osobami, które zapisały się na pielgrzymkę na Górę świętej Anny. Są jeszcze wolne miejsca. W związku z tym osoby, które byłyby chętne na tą pielgrzymkę prosimy aby zapisały się w tym tygodniu do czwartku. Koszt od jednej osoby wynosi 45 złotych.

8. Ponownie zwracamy się z apelem do Parafian o przyjęcie do swoich domów pielgrzymów Osób Niewidomych, co najmniej dwie osoby, którzy w dniach 13 i 14 września br. (piątek i sobota) przybędą do Sanktuarium świętej Jadwigi do Trzebnicy. W pielgrzymce uczestniczyć będzie około 1500 osób. W praktyce to polegać będzie na tym, ażeby zapewnić im nocleg oraz dwa posiłki: piątkową kolację i sobotnie śniadanie. Osoby chętne do przyjęcia pielgrzymów, prosimy o zgłaszanie się w zakrystii lub w kancelarii parafialnej do najbliższego czwartku, ponieważ 31 maja musimy zgłosić do Księdza Dziekan ilu Parafian ich przyjmie.

9. W rozpoczynającym się dzisiaj tygodniu, w liturgii Kościoła będziemy obchodzić: w środę – wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy; w piątek – święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny; w sobotę- wspomnienie św. Justyna, męczennika. Wszystkim, którzy w najbliższych dniach będą przeżywali swoje uroczystości życzymy szczególnego błogosławieństwa Bożego!

W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Marka Fatygę. Pomódlmy się teraz o życie wieczne dla niego: Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie… .

Zachęcamy do zakupienia nowego numeru Gościa Niedzielnego!

Dziękujemy Wam za wspólne świętowanie Dnia Pańskiego i za wszelkie dobro! Życzymy udanej niedzieli i pełnego Bożej łaski tygodnia. Niech paschalna radość płonie w waszych sercach!