IV Niedziela Wielkanocna

12 maja 2019

1. Zachęcamy do liczniejszego udziału w nabożeństwach majowych dzieci, młodzież i wszystkich wiernych, które są odprawiane w tygodniu w Piotrkowiczkach o godzinie 17.00. W Wysokim Kościele o godzinie 18.00.Po nabożeństwie jest odprawiana w obu kościołach Msza święta (w Piotrkowiczkach Msza św. od poniedziałku do piątku). W niedziele nabożeństwo majowe w Wysokim Kościele po Mszy wieczornej, natomiast w Piotrkowiczkach pół godziny przed Mszą wieczorną (17.30).

1. W przyszłą niedzielę, 19 maja o godzinie 10.00 w kościele parafialnym grupa 22 dzieci z trzecich klas ze szkoły podstawowej przystąpi do pierwszej komunii świętej.

2. Prosimy, aby osoby niezwiązane z uroczystością komunijną przyszły w tym dniu na Mszę św. do Wysokiego Kościoła na godz. 8.00, 12.00 i 16.45, a także do Piotrkowiczek na godz. 9.45 i 18.00 oraz do Wiszni Małej na godz. 11.00.

3. Spowiedź święta dla dzieci pierwszokomunijnych, ich rodziców, rodzeństwa i chrzestnych będzie w sobotę, tj. 18 maja o godzinie 15.30.

4. Dzieci przygotowujące się do przyjęcia pierwszej Komunii świętej w tym tygodniu będą miały próby:

- w poniedziałek o godzinie 16.30

- w środę o godzinie 16.30

- wczwarteko godzinie 16.00 - próba generalna z rodzicami, którzy są bezpośrednio zaangażowani w czasie tej uroczystości. Obecność obowiązkowa!

1. W tym tygodniu przypadają Kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. W ciągu całego tygodnia pamiętajmy w swoich modlitwach o powołaniach kapłańskich i zakonnych.

7. W tym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy obchodzić:

- we wtorek – święto św. Macieja, Apostoła

- w czwartek – święto św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, Patrona Polski

Wszystkim, którzy w najbliższych dniach będą przeżywali swoje uroczystości życzymy szczególnego błogosławieństwa Bożego!

Zachęcamy do zakupienie nowego numeru Gościa Niedzielnego!

Dziękujemy za świadectwo wiary i okazane dobro! Życzymy wszystkim błogosławionego tygodnia!