III Niedziela Wielkanocna

05 maja 2019

1. Zachęcamy dzieci, młodzież i wszystkich wiernych do liczniejszego udziału w nabożeństwie majowym, które jest odprawiane w tygodniu w obu kościołach: w Piotrkowiczkach o godzinie 17.00, a w Wysokim Kościele o godzinie 18.00. Po nabożeństwie jest odprawiana Msza święta (w Piotrkowiczkach od poniedziałku do piątku). W niedziele nabożeństwo majowe: w kościele parafialnym po Mszy świętej wieczornej, natomiast w Piotrkowiczkach pół godziny przed Mszą wieczorną.

2. Informujemy, że w niedzielę – 19 maja 22 dzieci z trzecich klas ze szkoły podstawowej o godzinie 10.00 w kościele parafialnym przystąpi do pierwszej komunii świętej.

3. Dzieci przygotowujące się do przyjęcia pierwszej komunii świętej w tym tygodniu będą miały próby: w poniedziałek, wtorek, środę i w czwartek o godzinie 16.30 w kościele parafialnym. Obecność dzieci w tych dniach obowiązkowa!

4. W przyszłą niedzielę, 12 maja, tj. w drugą niedzielę miesiąca składka na tacę ze wszystkich Mszy świętych będzie przeznaczona na remont Kościoła w Piotrkowiczkach. Prosimy Was o ofiarność.

5. W rozpoczynającym się dzisiaj tygodniu, w liturgii Kościoła będziemy obchodzić:

- w poniedziałek – święto świętych Apostołów Filipa i Jakuba

- w środę – uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski

Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia: Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej i świętych patronów.

1. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca. Teraz będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja.

Zachęcamy do zakupienia i przeczytania nowego numeru Gościa Niedzielnego! A w nim m.in. : Na czym polega prawdziwy kult Matki Bożej?; O tym, dlaczego dobry katolik powinien być patriotą i wiele innych bardzo ciekawych artykułów.

Dziękujemy Wam za wspólne świętowanie Dnia Pańskiego i za wszelkie dobro! Życzymy udanej niedzieli i pełnego Bożej łaski tygodnia. Niech paschalna radość płonie w waszych sercach!