II Niedziela Wielkanocna

Niedziela Miłosierdzia Bożego – 28.04.2019

1. Dzisiaj z okazji święta Miłosierdzia Bożego o godzinie 15.00 w kaplicy cmentarnej odmówimy koronkę do Miłosierdzia Bożego za zmarłych spoczywających na naszych cmentarzach. Serdecznie zapraszamy.

2. W środę rozpoczyna się maj, miesiąc poświęcony Matce Bożej. W tym tygodniu w kościele w Piotrkowiczkach nabożeństwo majowe będzie od poniedziałku do czwartku o godzinie 17.00, natomiast w Wysokim Kościele od poniedziałku do soboty o godzinie 18.00. W niedziele – w kościele parafialnym po Mszy wieczornej, natomiast w Piotrkowiczkach o godzinie 17.30. Zapraszamy wszystkie dzieci, młodzież i wszystkich wiernych na to nabożeństwo.

3. W piątek, 3 maja- Uroczystość Maryi Panny Królowej Polski. Msze święte w tym dniu zostaną odprawione: w Wysokim Kościele o godzinie 8.00, 12.00 i 16.45. W Piotrkowiczkach o godzinie 9.45. Nie będzie Mszy świętej o godzinie 11.00 w Wiszni Małej i o 18.00 w Piotrkowiczkach.

4. Msza święta w Piotrkowiczkach o godzinie 9.45 będzie celebrowana w intencji Ojczyzny, władz i mieszkańców naszej Gminy, a po jej zakończeniu na placu obok kościoła odbędzie się uroczystość patriotyczna i uliczny przemarsz w asyście pocztów sztandarowych i Orkiestry Dętej z Wiszni Małej.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy Czwartek, Piątek i Sobota miesiąca.

6. W czwartek, 2 maja na godzinę 18.00 zapraszamy do kościoła parafialnego wspólnotę Margaretek i Parafian na nabożeństwo majowe połączone z nabożeństwem w intencji powołań w kościele.

7. W pierwszą sobotę miesiąca od godziny 9.00 odwiedzimy z posługą duszpasterską ludzi chorych i starszych.

8. Za tydzień, w pierwszą niedzielę miesiąca po Mszach świętych adoracja Najświętszego Sakramentu i zmiana tajemnic różańcowych.

9. W ubiegłą środę młodzież z naszej Parafii i z Parafii w Krynicznie przyjęła Sakrament Bierzmowania przez posługę Ojca Biskupa Jacka Kicińskiego. Serdecznie dziękujemy młodzieży za całoroczne solidne przygotowanie się do tego Sakramentu poprzez comiesięczne spotkania formacyjne, za włączenie się w liturgię Bierzmowania, którą docenił ksiądz Biskup i prosił by za nią młodzieży podziękować. Dziękujemy także Rodzicom Bierzmowanych za piękną współpracę i za to, że zakupili tak wiele rzeczy potrzebnych do naszych kościołów i kaplic. Dziękujemy pani Teresie, panu Markowi organiście i wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do tego, że bierzmowanie przebiegło tak pięknie, godnie i dostarczyło nam wszystkim duchowych przeżyć.

W tym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy obchodzić: w poniedziałek – święto św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora Kościoła, Patronki Europy; we wtorek – uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, Głównego Patrona Polski; w środę – wspomnienie św. Józefa Rzemieślnika; w czwartek – wspomnienie św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła; w sobotę – wspomnienie św. Floriana, męczennika, patrona strażaków.

Zachęcamy do zakupienia i czytania nowego numeru Gościa Niedzielnego!

Dziękujemy Wam za wspólne świętowanie Dnia Pańskiego i za wszelkie dobro! Życzymy udanej niedzieli i pełnego Bożej łaski tygodnia. Niech paschalna radość płonie w waszych sercach.