Niedziela Zmartwychwstania

początek okresu

Wielkanocnego

21.04.2019

1. Dzisiaj Msze święte odprawimy jeszcze: w Wysokim Kościele o godzinie 6.00 i 12.00; w Piotrkowiczkach o godzinie 9.45, a w Wiszni Małej o godzinie 11.00. Nie będzie Mszy świętych o godzinie 8.00 i popołudniowych.

2. Jutro Msze święte celebrowane będą według porządku niedzielnego. Jutrzejsza składka przeznaczona jest na Papieski Wydział Teologiczny we Wrocławiu.

3. W czwartek, 25 kwietnia o godzinie 19.15 w salce przy kościele parafialnym będzie spotkanie z rodzicami dzieci, które w maju przystąpią do pierwszej komunii świętej. Prosimy aby nikogo z tych rodziców nie zabrakło. Natomiast w piątek, 26 kwietnia także do salki zapraszamy na godzinę 19.15 rodziców dzieci, które będą w maju przeżywać rocznicę komunii świętej.

4. Informujemy, że z racji Oktawy Zmartwychwstania Pańskiego nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych w najbliższy piątek.

5. Za tydzień będziemy obchodzić niedzielę Miłosierdzia Bożego. W tym dniu zapraszamy wszystkich parafian do kaplicy cmentarnej o godzinie 15.00, gdzie odmówimy koronkę do Miłosierdzia Bożego.

6. W najbliższy wtorek, 23 kwietnia odbędzie się ostatnie spotkanie kandydatów do bierzmowania. O godzinie 18.00 rozpocznie się nabożeństwo adoracyjne, podczas którego będzie okazja do skorzystania z Sakramentu Pokuty, o godzinie 18.30 będzie Msza święta, a po niej o godzinie 19.00 ostatnia próba liturgiczna Kandydatów do Bierzmowania wraz z ich Świadkami. Na nabożeństwo i Mszę świętą zapraszamy także Rodziców.

7. W środę, 24 kwietnia w naszym kościele podczas Mszy świętej o godzinie 17.00 Ojciec Biskup Jacek Kiciński udzieli Sakramentu Bierzmowania młodzieży z naszej parafii i parafii z Kryniczna. Kandydatów do Bierzmowania polecamy Waszej modlitewnej pamięci.

8. Pragniemy poinformować, że Rodzice Kandydatów do Bierzmowania zakupili następujące przedmioty do naszych kościołów i kaplic: do Wysokiego Kościoła – trybularz; do Piotrkowiczek- ornat wielkanocny oraz naczynie na wodę święconą z kropidłem; do Wiszni Małej- ornat wielkanocny i patenę do komunikowania, a do Pierwoszowa – ampułki, bieliznę kielichową i księgi modlitwy powszechnej. Serdecznie dziękujemy.

9. Informujemy, że taca zbierana na wszystkich Mszach świętych w zeszłą niedzielę na remont kościoła w Piotrkowiczkach wyniosła 3.600 złotych. Wszystkim, którzy złożyli ofiarę na ten cel składamy serdeczne Bóg zapłać.

10. Najważniejsze święta, które przeżywamy są wielkim przedsięwzięciem od strony organizacyjnej. Dlatego trzeba teraz wyrazić wdzięczność wobec tych, którzy włożyli wiele wysiłku w ich przygotowanie.

Dziękujemy: Pani Teresie Kukułce i z jej rodziny za zrobienie Ciemnicy i Bożego Grobu w Wysokim Kościele i za przyozdobienie naszej świątyni na dzisiejszą uroczystość oraz za zadbanie porządku wokół kościoła; licznej grupie parafian z Piotrkowiczek i z Mienic za trud i ofiarowany czas w zrobieniu Ciemnicy i Bożego Grobu w kościele filialnym, za jego przyozdobienie oraz posprzątanie kościoła; państwu Klimiuk za posprzątanie i przyozdobienie kaplicy w Wiszni Małej; tym, którzy złożyli ofiary na kwiaty do Ciemnicy i Bożego Grobu; Panu Czesławowi Miziniak za przywiezienie kwiatów, Liturgicznej Służbie Ołtarza, tj. ministrantom i lektorom; osobom, które zaangażowali się w liturgię podczas Triduum Paschalnego; strażakom za czuwanie przy Grobie Pańskim i za niesienie baldachimu i chorągwi w czasie procesji rezurekcyjnej; panu Adamowi Janikowi; panu Organiście; i tym wszystkim wiernym, którzy uczestniczyli w Triduum Paschalnym. Dziękujemy także tym osobom, które na Niedzielę Palmową zrobili do kościoła parafialnego palmę. Wszystkim z serca składamy serdeczne Bóg zapłać!

Zapraszamy do lektury świątecznego numeru Gościa Niedzielnego.

Wam, drodzy Parafianie oraz miłym gościom i osobom, którzy u nas uczestniczą w liturgii składamy najserdeczniejsze życzenia: Niech spotkanie ze Zmartwychwstałym Panem stanie się w Waszym życiu źródłem radości. Niech Ten, który pozwala dotknąć swoich ran, obdarzy Was zdrowiem duszy i ciała. Niech Was wypełni swoim pokojem i abyście nieśli Go także tym, do których zostaliście posłani. Wszystkim życzymy radosnego Alleluja!