31.03. 2019 IV niedziela

1. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej odprawiane jest w piątek: w Piotrkowiczkach o godzinie 17.00 i w Wysokim Kościele o godzinie 18.00. Po nabożeństwie – Msza święta.

2. Wczoraj młodzież z naszej Parafii wraz z księdzem Superiorem i Rodzicami uczestniczyła w Salwatoriańskim Czuwaniu Młodzieży w Trzebini k. Krakowa. Serdecznie wszystkim uczestnikom dziękujemy, a panu Tomaszowi Gruszeckiemu dziękujemy za użyczenie busów.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.

4. W pierwszy czwartek miesiąca zapraszamy wspólnotę Margaretek i wszystkich Parafian na nabożeństwo adoracyjne w intencji powołań w Kościele i Mszę Świętą. Nabożeństwo rozpocznie się o godzinie 18.00.

5. W czwartek, 4 kwietnia o godzinie 19.30 w kościele parafialnym odbędzie się próba liturgiczna Kandydatów do Bierzmowania, natomiast w piątek 5 kwietnia będzie spotkanie formacyjne Kandydatów: o godzinie 17.30 Spowiedź święta, o godzinie 18.00 Droga Krzyżowa, o godzinie 18.30 Msza święta, a po niej próba liturgiczna. Obecność wszystkich Kandydatów jest obowiązkowa.

6. Okazja do skorzystania z sakramentu pokuty w pierwszy piątek miesiąca będzie w Piotrkowiczkach pół godziny przed rozpoczęciem nabożeństwa Drogi Krzyżowej.

7. W tym tygodniu, tj. w pierwszą sobotę miesiąca nie będzie odwiedzin chorych i ludzi starszych z naszej parafii. Odwiedzimy ich w sobotę, 13 kwietnia przed Niedzielą Palmową od godziny 9.00. Prosimy o poinformowanie te osoby i ich rodziny.

8. W przyszłą niedzielę po Mszach świętych i w Niedzielę Palmową przed Eucharystią u ministrantów i ich rodziców będzie można nabyć palmy, a dochód z nich będzie przeznaczony na wakacyjny wyjazd Służby Liturgicznej.

9. Za tydzień w niedzielę po Mszy świętej o godzinie 9.45 w Piotrkowiczkach i po Mszy świętej o godzinie 12.00 w kościele parafialnym będzie zmiana tajemnic różańcowych.

10. W dniu dzisiejszym po raz drugi, osoby należące do parafialnej grupy Caritas zbierają do puszek ofiary pieniężne, które zostaną przeznaczone na paczki dla rodzin najbardziej potrzebujących z naszej parafii na święta Wielkanocne. Za każdą ofiarę złożoną na ten cel składamy serdeczne Bóg zapłać!

11. Można zakupić paschaliki małe i duże w ramach ogólnopolskiej Akcji Wielkanocne Dzieło Caritas. Małe kosztują 6 złotych, a duże 14 złotych.

Zachęcamy do zakupienia nowego numeru Gościa Niedzielnego.

Życzymy Wam wszelkiego dobra i dalszych błogosławionych owoców przeżywania wielkopostnego czasu łaski.