24.03. 2019     III niedziela

1. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej odprawiamy w piątki o godzinie 17.00 w Piotrkowiczkach i o godzinie 18.00 w Wysokim Kościele.  Po nabożeństwie – Msza święta.
  2. W dniu dzisiejszym i w przyszłą Niedzielę, tj. 31 marca  osoby należące do parafialnej grupy Caritas zbierają do puszek ofiary pieniężne, które zostaną przeznaczone na paczki dla rodzin potrzebujących na Święta Wielkanocne. Za każdą ofiarę złożoną na ten cel składamy serdeczne Bóg zapłać! W miarę swoich możliwości podzielcie się z tymi, którzy potrzebują wsparcia!
  3. Jutro obchodzimy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to również Dzień Świętości Życia i Duchowej Adopcji.  Msze święte zostaną odprawione w Piotrkowiczkach o godzinie 17.30 i w Wysokim Kościele o godzinie 18.30.
  4. Spotkanie kandydatów, ministrantów i lektorów będzie w najbliższy piątek, 29 marca: w Piotrkowiczkach o godzinie 18.00, a w Wysokim Kościele o godzinie 19.00. Na spotkaniu będzie omawianych wiele ważnych spraw, dlatego obecność jest obowiązkowa.
  5.  Już dzisiaj pragniemy poinformować, że w V Niedzielę Wielkiego Postu po Mszach Świętych i w Niedzielę Palmową przed Mszą Świętą będzie można nabyć u Ministrantów i ich Rodziców palmy, a w Wielką Sobotę podczas poświęcenia pokarmów Ministranci i Rodzice będą rozprowadzać ciasto. Dochód z obu akcji będzie przeznaczony na wakacyjny wyjazd kandydatów, ministrantów i lektorów. Serdecznie dziękujemy za wsparcie.
  6. Składamy serdeczne Bóg zapłać Rady Sołeckiej z Mienic, która zebrała ofiarę pieniężną i przekazała na remont kościoła w Piotrkowiczkach kwotę 2.500 złotych.
  7. Ksiądz Przemysław, który w zeszłą niedzielę zbierał ofiarę pieniężną do puszek na dzieło powołań prosił poinformować, że kwota wyniosła 2.050.50 złotych i bardzo gorąco dziękuje wszystkim tym osobom, którzy złożyli ofiarę na ten cel.
  8.  Zachęcamy do zakupienia paschalików małych i dużych oraz baranków w ramach ogólnopolskiej akcji Wielkanocne Dzieło Caritas.

Zachęcamy do zakupienia i przeczytania nowego numeru Gościa Niedzielnego!

Życzymy Wam wszelkiego dobra i błogosławionych owoców przeżywania wielkopostnego czasu łaski.