17.03.2019 II niedziela

1. Dzisiaj rozpoczęliśmy Rekolekcje Wielkopostne, które potrwają do środy. Nauki rekolekcyjne głosi ks. Przemysław Antoniuk, salwatorianin z Krakowa. Serdecznie go witamy i życzymy pomocy Ducha Świętego w trudzie głoszenia Bożego Słowa.

2. Jak było ogłaszane w zeszłą niedzielę Ksiądz Rekolekcjonista w dniu dzisiejszym zbiera po każdej Mszy świętej do puszek ofiarę pieniężną na dzieło powołań, w którym pracuje w Salwatoriańskim Ośrodku Powołań. Natomiast we wtorek i na zakończenie rekolekcji w środę Ksiądz Rekolekcjonista będzie zbierał ofiarę na tacę. Za każdą ofiarę jaką złożycie na ten cel składamy serdeczne Bóg zapłać.

3. Zwracamy się także do wszystkich dzieci z gorącą prośbą aby w czasie trwania rekolekcji odmówili sobie np. słodycze i zaoszczędzone pieniądze w ostatni dzień rekolekcji, tj. w środę złożyły na tacę w kościele jako drobną ofiarę na dzieło powołań dla Księdza Rekolekcjonisty.

1. Msze święte z naukami rekolekcyjnymi będą odprawiane: w Wysokim Kościele w poniedziałek i wtorek o godzinie 9.00 i 18.30, natomiast w środę o godzinie 9.30 i 18.45. W Piotrkowiczkach codziennie o godzinie 17.15.

2. W poniedziałek i we wtorek zapraszamy na swoje nauki rekolekcyjne o godzinie 19.30 młodzież przygotowującą się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania, studiującą i pracującą.

3. W środę na zakończenie rekolekcji okazja do spowiedzi: w Wysokim Kościele o godzinie 9.00 i 18.00. Natomiast w Piotrkowiczkach o godzinie 16.30.

4. Rekolekcje dla dzieci odbędą się w poniedziałek i we wtorek w salce w Wiszni Małej: dla grupy I od godz. 10.45 – 11.30 i dla grupy II- starszej od godz. 11.40 – 12. 30. Natomiast w środę w ostatni dzień rekolekcji będą przywożeni autobusem na godzinę 8.00 do kościoła parafialnego. Zapraszamy na tą Mszę wszystkie dzieci, rodziców i nauczycieli. Po Mszy świętej dzieci zostaną odwiezieni do szkoły autobusem.

5. Plan rekolekcji jest wywieszony w gablotkach przed kościołem, a także umieszczony na parafialnej stronie internetowej.

6. We wtorek obchodzimy Uroczystość świętego Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny.

7. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej odprawiamy w piątki o godzinie 17.00 w Piotrkowiczkach i o godzinie 18.00 w Wysokim Kościele. Po nabożeństwie – Msza święta.

8. W piątek, 22 marca o godzinie 19.00 w kościele parafialnym odbędzie się spotkanie rodziców kandydatów, ministrantów i lektorów. Tematem spotkania będzie ustalenie wakacyjnego wyjazdu Służby Liturgicznej i wielkanocny kiermasz ciast i palm. Ze względu na ważność omawianych spraw prosimy wszystkich rodziców o przybycie na spotkanie.

9. W przyszłą niedzielę, 24 marca, osoby należące do parafialnej grupy Caritas będą zbierać po każdej Mszy świętej do puszek ofiary pieniężne. Ofiary te zostaną przeznaczone na przygotowanie paczek dla rodzin potrzebujących z naszej parafii na święta Wielkanocne. Prosimy Was o ofiarność!

1. Informujemy, że taca zbierana na wszystkich Mszach świętych w zeszłą niedzielę na remont kościoła w Piotrkowiczkach wyniosła 3.100 złotych. Od osób indywidualnych przekazanych w kopertach 400 złotych. Wszystkim tym osobom składamy serdeczne Bóg zapłać.

Zachęcamy do nowego numeru lektury Gościa Niedzielnego!

W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. Władysławę Woźnicką z Piotrkowiczek . Pomódlmy się teraz o życie wieczne dla niej: Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…