24.02. 2019
VII niedziela
okres zwykły

1. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca. Okazja do skorzystania z sakramentu pokuty w pierwszy piątek będzie w Piotrkowiczkach pół godziny przed rozpoczęciem Mszy świętej.

1. W piątek, 1 marca w kościele parafialnym odbędzie się spotkanie Kandydatów do Bierzmowania. O godzinie 18.00 spowiedź święta, o godzinie 18.30 Msza święta z konferencją formacyjną i po jej zakończeniu spotkanie. Na Mszę świętą i spotkanie zapraszamy też Rodziców Kandydatów do Bierzmowania.

1. W tym miesiącu Ksiądz Robert swoich chorych odwiedzi wyjątkowo w pierwszy Piątek miesiąca, tj.1 marca od godziny 15.00. Natomiast Ksiądz Proboszcz odwiedzi swoich chorych w pierwszą Sobotę miesiąca, 2 marca od godziny 9.00.

1. W przyszłą niedzielę przypada pierwsza niedziela miesiąca. W tym dniu po każdej Mszy świętej będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja oraz zmiana tajemnic różańcowych.

1. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy też 40-godzinne nabożeństwo przygotowujące do rozpoczęcia Wielkiego Postu. W kościele parafialnym od godziny 15.00 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do rozpoczęcia Mszy świętej o godzinie 16.45. Już dzisiaj prosimy Was Drodzy Parafianie, abyście w tym dniu licznie przyszli adorować Pana Jezusa ukrytego w Najświętszym Sakramencie.

1. W najbliższą niedzielę, tj. 03 marca rozpocznie się 52 Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Będzie to szczególny czas modlitwy o trzeźwość w naszych rodzinach i wynagrodzenie Bogu za grzechy pijaństwa. Zachęcamy już dzisiaj wszystkich aby podjęli modlitwę w tej intencji.

1. W tym tygodniu otrzymaliśmy od Pani Jolanty Mytnik nową ofertę z Biura Podróży Optimal Travel z Wrocławia, zorganizowania pielgrzymki do Portugalii i Hiszpanii w dniach od 29 września do 06 października br.. Koszt wynosi od 3300 – 3500 złotych w zależności od wielkości grupy. W programie między innym pobyt w Sanktuarium Matki Bożej w Fatimie, przy grobie świętego Jakuba w Santiago de Compostela i w wielu innych miejscach. Wszelkie informacje są wywieszone w gablotkach. Prosimy o zapoznanie się z nimi. Chętnych prosimy o zgłaszanie się u przedstawicielki Biura Pani Jolanty Mytnik.

1. Dziękujemy Wam za Waszą obecność, za życzliwość i wszelkie dobro. Życzymy radosnej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Niech Boże błogosławieństwo i opieka Matki Bożej towarzyszy w tym tygodniu wszystkim parafianom i gościom.

W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. Danutę Łaczmańską z Mienic. Pomódlmy się teraz o życie wieczne dla niej: Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…. .

Zachęcamy do zakupienia i przeczytania nowej lektury Gościa Niedzielnego.