10.02.2019 V niedziela okres zwykły

1. W poniedziałek, 11 lutego, tj. jutro we wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes będziemy przeżywać kolejny Światowy Dzień Chorego. W tym dniu do kościoła parafialnego na Mszę świętą o godzinie 10.00 zapraszamy chorych i starszych wiekiem, a także wszystkich Parafian do wspólnej modlitwy. Chorzy i starsi wiekiem obecni na Mszy świętej będą mogli przyjąć Sakrament Namaszczenia Chorych. Jednocześnie przypominamy, że Sakrament Namaszczenia Chorych mogą przyjąć nie tylko ludzie chorzy, ale także i starsi wiekiem i można go przyjmować wiele razy w życiu. Prosimy też Rodziny i Sąsiadów o umożliwienie chorym uczestnictwa w Eucharystii w tym szczególnym dniu.

1. Jutro też przypada 13 rocznica konsekracji biskupiej J.E. Ks. Bpa Andrzeja Siemieniewskiego. Zachęcamy Was do modlitwy w intencji biskupa pomocniczego naszej Archidiecezji.

1. W piątek, 15 lutego w kościele parafialnym odbędzie się spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania. O godzinie 18.00 będzie okazja do spowiedzi, o godzinie 18.30 Msza święta z konferencją formacyjną, a po niej spotkanie. Obecność wszystkich kandydatów jest obowiązkowa.

1. W sobotę, 16 lutego odbędzie się spotkanie kandydatów, ministrantów i lektorów; w Wysokim Kościele o godzinie 11.00, a w Piotrkowiczkach o godzinie 12.00. Na to spotkanie zapraszamy także dziewczynki i chłopców, którzy chcą zostać ministrantami.

1. W przyszłą niedzielę, 17 lutego zapraszamy dzieci przygotowujące się do pierwszej komunii świętej wraz z rodzicami na Mszę świętą o godzinie 12.00 do kościoła parafialnego. Podczas Mszy dzieci otrzymają świece komunijne.

1. Informujemy, że w minioną niedzielę ofiara pieniężna zbierana do puszek dla Sióstr klauzurowych w naszej Archidiecezji wyniosła 1010 złotych. Składamy serdeczne Bóg zapłać.

1. W tym tygodniu w liturgii kościoła będziemy obchodzić:

- w czwartek - święto świętych Cyryla, mnicha i Metodego, biskupa, Patronów Europy

Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia: Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej i świętych patronów.

1. Ksiądz Andrzej Uruski z Lasu Bukowego z Trzebnicy organizuje w dniach od 3 do 12 czerwca br. pielgrzymkę po sanktuariach Mołdawii i Rumunii. Koszt 2100 złotych. Zapisy do 25 lutego br. Wszelkie informacje są wywieszone na plakacie w gablotce przed kościołem parafialnym.

Zapraszamy do lektury prasy katolickiej. Dziś do nabycia kolejny numer Gościa Niedzielnego!

Dziękujemy Wam za wszelkie dobro! Życzymy wszystkim błogosławionego tygodnia!