20.01.2019 II niedziela okres zwykły

1. W dniu dzisiejszym od godziny 14.00 odwiedzimy jeszcze te rodziny, które nie mogły przyjąć kolędy w wyznaczonym czasie.

1. Od jutra Msze święte będą odprawiane w Wysokim Kościele o godzinie 18.30. W Piotrkowiczkach w piątek o godzinie 17.30 i w Pierwoszowie w sobotę o godzinie 17.00. Natomiast kancelaria będzie czynna od wtorku do piątku od godziny 19.00 do 20.00.

1. W poniedziałek, 21 stycznia o godzinie 19.00 w świetlicy obok kościoła parafialnego odbędzie się spotkanie opłatkowe dla kandydatów, ministrantów i lektorów i ich Rodziców. Serdecznie zapraszamy.

1. Ksiądz Robert wraz z Liturgiczną Służbą Ołtarza bardzo serdecznie dziękuje wszystkim Parafianom za ofiary złożone podczas kolędy na wakacyjny wyjazd Służby Liturgicznej.

1. W czwartek zakończyliśmy doroczne odwiedziny duszpasterskie – tzw. kolędę. Dziękujemy Wam, Drodzy Parafianie, za to, że przyjęliście nas do swoich domów z wiarą, pobożnością i serdecznością. Dziękujemy Wam za wszelkie ofiary materialne, za przyjęcie folderów wydrukowanych w związku z remontem kościoła w Piotrkowiczkach, o Księżach Salwatorianach, informacją o Mszach świętych i kiedy jest czynna kancelaria parafialna. Szczególne podziękowania składamy za Wasze zainteresowanie naszą parafią oraz za życzliwość i gościnność. Niech Boże błogosławieństwo, o które prosiliśmy w czasie odwiedzin kolędowych pozostanie w Waszych Rodzinach i mieszkaniach. Wszystkim tym rodzinom, które nas przyjęły składamy serdeczne Bóg zapłać!

1. Osoby, które nie otrzymały takich folderów mogą po Mszy świętej zabrać je do domu. Są one wyłożone w Wysokim Kościele na stoliku pod chórem, w Piotrkowiczkach na balaskach i w Wiszni Małej na oknie przy wyjściu z salki.

1. Informujemy, że taca zbierana na wszystkich Mszach świętych w zeszłą niedzielę na remont kościoła w Piotrkowiczkach wyniosła 3.370 złotych. Od osób indywidualnych przekazanych w czasie kolędy 850 złotych. Natomiast ofiara zebrana z balu Sylwestrowego na ten cel od Sołtysa i Radnego Rady Sołeckiej z Piotrkowiczek została przekazana w kwocie 5.000 złotych. Wszystkim tym osobom składamy serdeczne Bóg zapłać.

1. W tym tygodniu, w liturgii Kościoła będziemy obchodzić:

- w poniedziałek – wspomnienie św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy

- w czwartek – wspomnienie św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła

- w piątek – święto – Nawrócenie św. Pawła Apostoła

- w sobotę – wspomnienie Świętych biskupów Tymoteusza i Tytusa

Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia, Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej i świętych patronów.

Zachęcamy do nowego numeru Gościa Niedzielnego.

W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. Adama Dziczka z Pierwoszowa i Ryszarda Pękalę z Wrocławia, byłego naszego parafianina. Pomódlmy się teraz o życie wieczne dla nich: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie… .

Dziękujemy Wam za Waszą obecność i za wszelkie dobro. Niech Boże błogosławieństwo i opieka Matki Bożej towarzyszy w tym tygodniu wszystkim parafianom i gości