Święto Chrztu Pańskiego

(Zakończenie okresu Narodzenia Pańskiego)

13.01.2019

1. Dzisiaj, w święto Chrztu Pańskiego, kończy się okres Bożego Narodzenia. Jutro w liturgii rozpoczyna się okres zwykły. Jednak zgodnie z polskim zwyczajem, do drugiego lutego (czyli święta Ofiarowania Pańskiego) pozostawimy w kościele żłóbek i choinki, a także będziemy jeszcze śpiewać kolędy.

1. Msza święta w tym tygodniu od poniedziałku do czwartku będzie odprawiana w Wysokim Kościele rano o godzinie 9.00. Natomiast w piątek będzie Msza święta w Piotrkowiczkach o godzinie 17.30 i w Wysokim Kościele o godzinie 18.30.

1. Kancelaria parafialna w czasie odwiedzin duszpasterskich w tym tygodniu będzie czynna od wtorku do czwartku w godzinach od 10.00 do 11.00. W piątek od godziny 19.00 do 20.00.

1. Plan odwiedzin kolędowych w tym tygodniu (kolędę rozpoczynamy od poniedziałku do czwartku o godz. 15.30):

- w poniedziałek – Wisznia Mała (ulice: Strzeszowska, Wrocławska przy Urzędzie Gminy, Stawowa, Sportowa i przyległe) – jeden kapłan od ul. Strzeszowskiej; drugi od ul. Stawowej)

- we wtorek – Wisznia Mała (ulice: Łąkowa, Kwiatowa, Polna, Wrzosowa, Gajowa, Makowa, Orlikowa, Różana i Chabrowa) – jeden kapłan od ul. Polnej; drugi – od leśniczówki przy ul. Łąkowej)

- w środę– Wisznia Mała (ulice: Nad Potokiem i Szkolna)- jeden kapłan od szkoły; drugi- od państwa Jurkowskich)

- w czwartek- Wisznia Mała (ulice: Szkolna od OKSiR-u, Krótka, Wąska, blok przy ul. Wąskiej, Wrocławska, Pocztowa i Parkowa) – jeden kapłan od OKOSiR-u; drugi od ul. Wrocławskiej

1. Informujemy, że w przyszłą niedzielę, tj. 20 stycznia od godz. 14.00 chcemy odwiedzić jeszcze te rodziny, które nie mogły przyjąć kolędy w wyznaczonym czasie. Jeśli ktoś chce skorzystać z tej możliwości, to prosimy o skontaktowanie się z nami telefonicznie w tym tygodniu od poniedziałku do czwartku do godziny 14.00, natomiast w piątek i w sobotę do godziny 18.00.

1. W piątek- 18 stycznia rozpoczyna się w całym kościele Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.

Zachęcamy do zakupienia i czytania nowego numeru Gościa Niedzielnego.

W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. Kazimierza Mydło z Wiszni Małej i Władysława Szachnowskiego z Wrocławia byłego naszego parafianina. Pomódlmy się teraz o życie wieczne dla nich: Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…… .

Drodzy Parafianie! Dziękujemy Wam za to spotkanie wokół Jezusa i za wszelkie dobro! Życzymy spokojnej niedzieli i błogosławionego nowego tygodnia!