Oktawa Narodzenia Pańskiego

NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY

Jezusa, Maryi i Józefa

30.12. 2018

1. Jutro przypada ostatni dzień 2018 roku. Zapraszamy w tym dniu na Mszę świętą o godzinie 17.30 do Piotrkowiczek i do Wysokiego Kościoła o godzinie 18.30, w czasie których zostanie odprawione nabożeństwo dziękczynno- błagalne.

2. We wtorek, 01 stycznia- w Nowy Rok- w liturgii kościoła czcimy świętą Bożą Rodzicielkę Maryję. W tym dniu Kościół modli się o pokój na całym świecie. Msze święte w tym dniu zostaną odprawione: w Wysokim Kościele o godzinie 12.00 i 16.45; w Piotrkowiczkach o godzinie 9.45 i 18.00 oraz w Wiszni Małej o godzinie 11.00. Nie będzie Mszy świętej rano o godzinie 8.00. Jest to uroczystość nakazana- każdy wierzący ma obowiązek uczestniczyć w tym dniu w Eucharystii!

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W miesiącu styczniu nie będzie odwiedzin chorych i ludzi starszych z naszej parafii. Odwiedzimy ich w pierwszą sobotę lutego.

4. W piątek, 4 stycznia 2019 roku w kościele parafialnym odbędzie się kolejne spotkanie kandydatów do Bierzmowania. O godzinie 18.00 okazja do spowiedzi świętej, o godzinie 18.30 Msza święta z konferencją, a po zakończeniu Eucharystii spotkanie.

5. Okazja do skorzystania z sakramentu pokuty w pierwszy piątek w Piotrkowiczkach będzie o godzinie 17.00, a po niej zostanie odprawiona Msza święta.

6. W przyszłą niedziele, 6 stycznia przypada uroczystość Objawienia Pańskiego zwane Świętem Trzech Króli. Tego dnia błogosławimy kadzidło, mirrę i kredę na drzwiach naszych mieszkań, kreśli się litery CMB, które są skrótem łacińskiej formuły Chryste, błogosław temu domowi. To znak, że przyjęliśmy Światło Objawienia i chcemy aby Chrystus przebywał między nami, i aby wszyscy, którzy Go szukają, znaleźli go w naszych domach.

7. W przyszłą niedzielę przypada pierwsza niedziela miesiąca. W tym dniu po każdej Mszy świętej będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja oraz zmiana tajemnic różańcowych.

8. W tym tygodniu w sobotę, 5 stycznia ze względu na kolędę nie będzie Mszy świętej w Pierwoszowie o godzinie 17.00. Zapraszamy wszystkich na Mszę świętą w niedzielę.

9. Od środy, tj. 2 stycznia rozpoczynamy wizytę duszpasterską zwaną kolędą. Przyjdziemy do Waszych domów, aby wspólnie się pomodlić, udzielić błogosławieństwa i poświęcić mieszkania. Przyjęcie kolędy jest znakiem tego, że poczuwamy się do przynależności do tej konkretnej wspólnoty parafialnej. Odwiedziny kolędowe przeżyjmy w duchu wiary i pobożności. Pragniemy pobłogosławić każdy dom i każdą rodzinę. Szczególną modlitwą chcemy towarzyszyć tym, którzy zmagają się z trudnościami materialnymi i duchowymi. Dziękujemy także za każdą ofiarę i rozumiemy, że nie wszyscy mogą ją złożyć. Niech to nie będzie przeszkodą w przyjęciu Kaplana.

10. Plan odwiedzin kolędowych na najbliższe dni (kolędę w tym tygodniu rozpoczniemy w środę i w czwartek o godzinie 15.30, natomiast w sobotę od godziny 10.00):

- 02 stycznia Piotrkowiczki (ulice: Wzgórz Trzebnickich, Słoneczna i Spacerowa) jeden kapłan od ul. Wzgórz Trzebnickich; drugi od państwa Tul

- 03 styczniaPiotrkowiczki – pozostałe ulice; jeden Kaplan od ul. Sadowej, drugi od ul. Widokowej

- 05 stycznia Wysoki Kościół (jeden Kaplan od ul. Pierwoszowskiej, drugi – od plebanii)

1. W czasie odwiedzin duszpasterskich w tym tygodniu w środę i w czwartek Msza święta będzie odprawiana w Wysokim Kościele rano o godzinie 9.00. Natomiast kancelaria parafialna będzie czynna od środy do czwartku od godziny 10.00 do 11.00.

W dniu wczorajszym pożegnaliśmy śp. Jerzego Szymańskiego z Machnic. Pomódlmy się teraz o życie wieczne dla niej: Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie… .