23 grudnia 2018 r.

IV NIEDZIELA ADWENTU

1.Dzisiaj po zakończonej Mszy świętej przy wyjściu z kościoła można nabyć u rodziców Liturgicznej Służby Ołtarza ciasto przez nich przygotowane, a także sianko na stół wigilijny. Ofiary będą przeznaczone na wakacyjny wyjazd kandydatów, ministrantów i lektorów. Ksiądz Robert, który dzisiaj uczestniczy w pogrzebie księdza w swojej rodzinnej parafii, serdecznie dziękuje za upieczenie i rozprowadzenie ciast, a wszystkim za wsparcie Służby Liturgicznej.

2. Serdecznie dziękujemy przedstawicielom Parafii za udział w uroczystościach pogrzebowych Księdza Paschalisa Polickiego Salwatorianina w Mikołowie, a panu Tomaszowi dziękujemy za użyczenie busa i zawiezienie Parafian na pogrzeb.

3. Jutro, tj. 24 grudnia o godzinie 9.00 zostanie odprawiona Msza święta w kościele parafialnym. W dniu jutrzejszym obchodzimy też Wigilię Bożego Narodzenia. Prosimy Was, abyście w tym dniu zachowali tradycyjny post od pokarmów mięsnych oraz napojów alkoholowych. Świętujmy ją tak, aby Jezus zajął pierwsze miejsce przy naszym stole. Niech to będzie wieczór pojednania, miłości, zgody i serdeczności. Zachowajmy też zdrowy umiar w jedzeniu i piciu. Po zjedzeniu wieczerzy wigilijnej nasza radość niech się wyrazi w wspólnym śpiewaniu kolęd.

3.Zapraszamy na tradycyjną Pasterkę, która zostanie odprawiona : w Piotrkowiczkach o godzinie 22.00, a w Wysokim Kościele o godzinie 24.00.

4. We wtorek, w Uroczystość Bożego Narodzenia Msze święte będą celebrowane: w Piotrkowiczkach o godzinie 9.45; w Wiszni Małej o godzinie 11.00 oraz w Wysokim Kościele o godzinie 12.00. Nie będzie Mszy o godzinie 8.00 i Mszy popołudniowych.

5. W środę w drugi dzień świąt Bożego Narodzenia, obchodzimy święto świętego Szczepana, pierwszego męczennika. Msze święte w tym dniu zostaną odprawione według porządku niedzielnego. Ofiary złożone w tym dniu na tacę, przekażemy na utrzymanie Papieskiego Fakultetu Teologicznego we Wrocławiu.

6. W najbliższy piątek, 28 grudnia w świetlicy przy kościele parafialnym o godzinie 18.00 będzie spotkanie z osobami, którzy byli na pielgrzymce w Ziemi Świętej. Serdecznie wszystkich zapraszamy.

7. Spotkanie kandydatów, ministrantów i lektorów w związku z kolędą będzie w sobotę, 29 grudnia 2018 roku: w Wysokim Kościele o godzinie 11.00, a w Piotrkowiczkach o godzinie 12.00.

8.Informujemy, że od 02 stycznia 2019 roku rozpoczniemy odwiedziny duszpasterskie, czyli tzw. kolędę. Plan kolędy jest wywieszony w gablotkach przed kościołem i na naszej stronie internetowej. Prosimy o zapoznanie się z nim.

9. W tym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy obchodzimy obchodzić: w czwartek – święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty- w tym dniu będzie poświęcone wino i możliwość skorzystania niego; w piątek – święto świętych Młodzianków Męczenników.

10.Dziękujemy: Panu Zbigniewowi Kulawskiemu z Wiszni Małej za ofiarowanie choinki do kościoła parafialnego, Panu Andrzejowi Walęckiemu za załatwienie, wycięcie i przywiezienie choinek do obu kościołów. Słowa podziękowania składamy Pani Teresie Kukułce i jej rodzinie za ubranie choinek, zrobienie szopki i przygotowanie kościoła parafialnego oraz mieszkańcom Piotrkowiczek i Mienic za posprzątanie i udekorowanie kościoła filialnego na godne przeżycie Świąt Bożego Narodzenia. Dziękujemy także za złożone ofiary w kwocie 1520 złotych , dzięki którym mogliśmy przygotować paczki dla rodzin starszych, chorych i znajdujących się w trudnej sytuacji, właścicielom sklepów na terenie naszej parafii za współpracę, pracownikom naszej Gminy za udostępnienie lokum, Państwu Kwiecień za załatwienie produktów, osobom które złożyli artykuły spożywcze do koszów, sponsorom, Państwu Arkadiuszowi i Marcie Aptazy za ofiarowanie wędlin, oraz osobom należących do parafialnego Caritas za zrobienie i pomoc w rozwiezieniu tych paczek dla tych osób.

Zachęcamy do zakupienia i przeczytania nowego świątecznego numeru Gościa Niedzielnego!