16 grudnia 2018 r.

III NIEDZIELA ADWENTU

1. Dzisiaj rozpoczęliśmy Rekolekcje Adwentowe, które potrwają do wtorku, na które zapraszamy wszystkie dzieci, młodzież i wszystkich parafian. W czasie trwania rekolekcji przed Mszą świętą i w czasie jej trwania będzie możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty.

1. We wtorek na zakończenie rekolekcji będzie można złożyć ofiarę na tacę – zbierze ją Ksiądz Rekolekcjonista. Prosimy Was o ofiarność! Plan rekolekcji jest wywieszony w gablotkach przed kościołem, a także umieszczony na parafialnej stronie internetowej.

1. Jutro i we wtorek nie będzie Rorat. Gorąco zapraszamy wszystkich parafian, dzieci i młodzież do uczestnictwa w roratach w obu kościołach od środy. O godzinie 17.30 do Piotrkowiczek i o godzinie 18.30 do Wysokiego Kościoła.

1. W dniu dzisiejszym osoby należące do parafialnego Caritas po raz drugi po każdej Mszy świętej zbierają do puszek ofiary pieniężne na zrobienie paczek dla ludzi starszych, chorych i znajdujących się w trudnej sytuacji na święta Bożego Narodzenia. Za każdą ofiarę jaką złożycie składamy serdeczne Bóg zapłać. Natomiast w piątek – 21 grudnia członkowie będą odbierać dary żywnościowe, które zostały złożone przez Was do koszyków w sklepach na terenie naszej parafii. Jeśli ktoś mógłby jeszcze przywieźć indywidualnie dary na ten cel, to prosimy o dostarczenie ich w tym dniu do godziny 16.00 do Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji w Wiszni Małej.

1. Dzisiaj po Mszach świętych można jeszcze nabyć sianko na wigilijny stół, a także gwiazdy betlejemskie i wianki bożonarodzeniowe. Są one wystawione obok ołtarza. W przyszłą niedzielę, 23 grudnia po każdej Mszy świętej będzie można kupić ciasto przygotowane przez rodziców kandydatów, ministrantów i lektorów. Złożone przy tej okazji ofiary będą przeznaczone na wakacyjny wyjazd Służby Liturgicznej. Serdecznie dziękujemy za wsparcie.

1. W najbliższy piątek, 21 grudnia w Piotrkowiczkach chcemy posprzątać i udekorować kościół na Święta Bożego Narodzenia, dlatego bardzo gorąco prosimy mieszkańców Piotrkowiczek i Mienic o liczne przybycie na godzinę 18.30 do kościoła. W związku z prowadzonym remontem tych prac porządkowych jest dużo i potrzeba jest wiele osób, aby sprawnie je wykonać. Co roku przychodzi ta sama grupa kilku osób, poczujmy się odpowiedzialni za nasz wspólny kościół i w piątek przyjdźmy liczniej. Z góry dziękujemy.

1. W sobotę (22 grudnia) odwiedzimy od godziny 9.00 osoby chore i starsze z naszej parafii. Osoby, które chcą przyjąć kapłana, a nie są zapisane na liście stałych odwiedzin, prosimy zgłosić w kancelarii lub zakrystii do najbliższego piątku.

1. Okazja do skorzystania ze spowiedzi świętej będzie także w przyszłą niedzielę, 23 grudnia pół godziny i w czasie Mszy świętej ( z wyjątkiem Mszy popołudniowych). W tym dniu na Mszach dopołudniowych wspomoże nas ksiądz, który przyjedzie z naszego Seminarium Duchownego z Bagna. Prosimy abyście w czasie rekolekcji i w najbliższą niedzielę skorzystali z Sakramentu pokuty.

1. Po każdej Mszy świętej można jeszcze zakupić świece wigilijne Caritas. Małe kosztują 6 złotych, a duże 14 złotych.

Zachęcamy do zakupienia i przeczytania nowego numeru Gościa Niedzielnego! Można też zakupić Mały GośćNiedzielny przeznaczony dla dzieci.

Składamy serdeczne Bóg zapłać za wspólną modlitwę, za złożone ofiary i za wszelkie dowody życzliwości i dobroci. Niech Boże błogosławieństwo i opieka Matki Bożej towarzyszy wszystkim parafianom i gościom w duchowym przygotowaniu się do świąt Bożego Narodzenia.