02 grudnia 2018 r.

I NIEDZIELA ADWENTU

1. Dzisiaj po każdej Mszy świętej przy wyjściu z kościoła u ministrantów można nabyć poświęcone sianko wigilijne, które niech tradycyjnie w Wigilię Bożego Narodzenia znajdzie miejsce na naszym stole. Ofiary składane przy tej okazji są przeznaczone na wakacyjny wyjazd ministrantów i lektorów, za co z góry serdecznie dziękujemy.
  2.  Od jutra w obu naszych kościołach, tj. od poniedziałku do piątku, będą odprawiane Msze święte roratnie.    O godzinie 17.30 w Piotrkowiczkach i o godzinie 18.30 w Wysokim Kościele, na które zapraszamy wszystkie dzieci, młodzież gimnazjalną i wiernych.  W czasie rorat dzieci otrzymają planszę, na której będą przyklejać obrazki otrzymywane każdego dnia. Prosimy też aby dzieci na roraty przychodzili  z lampionami.
  3.  W czwartek – 6 grudnia obchodzimy wspomnienie świętego Mikołaja. Po zakończonych Mszach świętych w Piotrkowiczkach i w Wysokim Kościele będzie spotkanie dzieci ze świętym Mikołajem gdzie otrzymają paczki. Serdecznie wszystkie zapraszamy.
  4.  W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca. W pierwszy czwartek miesiąca, 6 grudnia zapraszamy do kościoła parafialnego na nabożeństwo adoracyjno- powołaniowej, które rozpocznie się o godzinie 18.00.
  5.  W pierwszy piątek miesiąca, 7 grudnia będzie kolejne spotkanie kandydatów do Bierzmowania. O godzinie 18.00 okazja do skorzystania z Sakramentu Pokuty, o godzinie 18.30 Msza święta Roratnia, a po niej spotkanie formacyjne.
  6.  W Piotrkowiczkach spowiedź święta w pierwszy piątek miesiąca będzie pół godziny przed rozpoczęciem Mszy świętej Roratniej
  7.  W sobotę obchodzimy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Zapraszamy na Mszę świętą o godzinie 18.30.
  8. W zeszłą niedzielę ogłaszaliśmy, ze w każdą drugą niedzielę miesiąca składka ze wszystkich Mszy świętych odprawiana w naszych kościołach i w kaplicy w Wiszni Małej  będzie przeznaczona na remont kościoła w Piotrkowiczkach. Taka taca zbierana będzie w najbliższą niedzielę, tj. 9 grudnia. Dlatego liczymy na Waszą wyrozumiałość i pomoc oraz prosimy o ofiarność na ten cel.
  9.  W przyszłą niedzielę, 9 grudnia zapraszamy dzieci przygotowujące się do pierwszej komunii świętej wraz z rodzicami na Mszę świętą o godzinie 12.00 do kościoła parafialnego. Po Mszy świętej dzieci otrzymają łańcuszki z medalikami Matki Bożej.
  10.  W przyszłą niedzielę, 9 grudnia  i 16 grudnia osoby należące do parafialnego Caritas po każdej Mszy świętej będą zbierać do puszek ofiary pieniężne  na pomoc w przygotowaniu paczek dla rodzin wielodzietnych na święta Bożego Narodzenia. Za każdą ofiarę jaką złożycie składamy serdeczne Bóg zapłać! Informujemy też, że od jutra, tj. od poniedziałku w czterech sklepach na terenie naszej parafii będą wyłożone kosze, do których można składać artykuły spożywcze. W miarę swoich możliwości wspomóżcie tych potrzebujących z naszej parafii.
  11.  Dzisiaj i w następne niedziele Adwentu po każdej Mszy świętej można zakupić świece wigilijne Caritas. Małe świece kosztują 6 złotych, a duże 14 złotych.
  12. W dniu dzisiejszym w związku z remontem kościoła w Piotrkowiczkach zapraszamy wszystkich mieszkańców Piotrkowiczek i Mienic na spotkanie o godzinie 15.30 do świetlicy w Piotrkowiczkach.
  13. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca. Teraz będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja.

Zachęcamy do kupienia i przeczytania nowego numeru Gościa Niedzielnego.