XXXIV Niedziela

Uroczystość Chrystusa Króla

1. Jeszcze w tym tygodniu – do piątku- w kościele parafialnym będzie odmawiany o godzinie 18.00 różaniec z wypominkami. Po różańcu Msza święta wieczorna. Natomiast w Piotrkowiczkach różaniec będzie w piątek o godzinie 17.00, a po nim Msza święta.
  2. W przyszłą niedzielę, 1 grudnia rozpoczyna się nowy rok liturgiczny i kolejny Adwent. Jest to czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana w dzień Bożego Narodzenia i na spotkanie z Bogiem w wieczności.  W okresie Adwentu w tygodniu będą odprawiane Msze święte roratnie. W związku z tym już dzisiaj prosimy rodziców aby pomogli przygotować dzieciom lampiony, z którymi będą przychodziły na roraty.
  3. W pierwszą Sobotę miesiąca odwiedzimy od godziny 9.00 chorych i ludzi starszych z naszej parafii.
  4. Za tydzień, w pierwszą niedzielę miesiąca, po Mszach świętych adoracja Najświętszego Sakramentu i zmiana tajemnic różańcowych.
  5. W przyszłą niedzielę przy wyjściu z kościoła u ministrantów będzie można nabyć poświęcone sianko, które niech tradycyjnie w dzień Wigilii Bożego Narodzenia znajdzie się na naszych stołach. Ofiary zostaną przeznaczone na wakacyjny wyjazd ministrantów i lektorów. Za wsparcie już dzisiaj serdecznie dziękujemy.
  6. W niedzielę, 9 i 16 grudnia osoby należące do parafialnego Caritas po każdej Mszy świętej będą zbierać do puszek ofiary pieniężne. Uzbierane wtedy pieniądze pomogą grupie Caritas przygotować paczki dla rodzin wielodzietnych na Święta Bożego Narodzenia. Prosimy Was o ofiarność! Przy tej okazji informujemy, że ofiara, która była zbierana do puszek w zeszłą niedzielę na zrobienie paczek, które otrzymają dzieci w dniu świętego Mikołaja w kościele parafialnym i w Piotrkowiczkach wyniosła 1225 złotych. Wszystkim składamy serdeczne Bóg zapłać!
  7. Pragniemy poinformować, że Sakrament Bierzmowania młodzież z naszej parafii i z parafii w Krynicznie przyjmie 24 kwietnia 2019 roku podczas Mszy świętej w naszym kościele o godzinie 17.00. Szafarzem Sakramentu będzie Jego Ekscelencja Ks. Bp Jacek Kiciński. Przygotowujących się do Bierzmowania polecamy naszej wspólnej modlitwie.
  8. Od 15 listopada trwa pierwszy etap prac remontu przy kościele fililnym w Piotrkowiczkach. Koszt tych prac jest wyceniony na 115 tysięcy złotych, z czego otrzymalismy 75 tysięcy dotacji z naszej Gminy z Wiszni Małej, pozostałą część spłaca parafia. Były dwa przetargi, do której zgłosiły się dwie firmy i za drugim razem wygrała ta firma, która przedstawiła korzystniejszą ofertę. Dalszy etap prac przy tym kościele będzie po Nowym Roku. Chcąc abyśmy mogli zrealizować całość remontu kościola w Piotrkowiczkach jest potrzebna pomoc wszystkich parafian. W związku z tym w każdą drugą niedzielę każdego miesiąca składka ze wszystkich Mszy świętych będzie przeznaczona na remont tego kościoła. Liczymy na Waszą wyrozumiałość i pomoc. Dlatego zwracamy się do Was z gorącą prośbą, abyście w te niedziele składali większe ofiary na ten cel, za co już dzisiaj serdecznie Wam dziękujemy.
  9. W rozpoczynającym się dzisiaj tygodniu w liturgii będziemy obchodzić:

- w piątek- święto św. Andrzeja Apostoła.

Wszystkim Solenizantom składamy serdeczne życzenia: dużo zdrowia Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej i świętego patrona.

Zachęcamy do kupienia i przeczytania najnowszej lektury Gościa Niedzielnego, w którym znajduje się bezpłatny dodatek – kalendarz ścienny na rok 2019.

W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. Romana Wilk z Piotrkowiczek. Pomódlmy się teraz o życie wieczne dla niego: Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…  .