XXXIII Niedziela Zwykła

18. 11.2018

1. Różaniec z wypominkami jest odmawiany w  kościele parafialnym w tygodniu o godzinie 18.00, a w niedzielę po Mszy wieczornej. W Piotrkowiczkach – w piątek o godzinie 17.00, a w niedzielę o godzinie 17.30.

2. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. W tym dniu kolekta jest przeznaczona na rozbudowę i budowę nowych świątyń w naszej Archidiecezji.

3. W przyszłą niedzielę, w uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, które jest patronalnym świętem Liturgicznej Służby Ołtarza, o godzinie 12.00 w kościele parafialnym zostanie odprawiona Msza święta w intencji Liturgicznej Służby Ołtarza z naszej Parafii. Wszystkich kandydatów, ministrantów, lektorów i ich Rodziców serdecznie zapraszamy.

4. Dzisiejsza składka pieniężna zbierana do puszek przez osoby należące do parafialnego Caritas jest przeznaczona na zrobienie paczek, które otrzymają dzieci w dniu świętego Mikołaja. Za każdą ofiarę jaką złożycie na ten cel składamy Bóg zapłać!

5. W rozpoczynającym się dzisiaj tygodniu w liturgii będziemy obchodzić: - we wtorek – wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, kapłana; - w środę -  Ofiarowanie NMP; - w  czwartek – wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy, patronki śpiewu kościelnego; - w sobotę - wspomnienie świętych męczenników wietnamskich Andrzeja Dunc- Lag, kapłana i Towarzyszy.  Wszystkim Solenizantom składamy serdeczne życzenia: dużo zdrowia, Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej i świętego patrona.

Zachęcamy do kupienia i przeczytania najnowszej lektury Gościa Niedzielnego. W tym numerze m.in.: Bóg zaprasza nas do współpracy, mimo naszych słabości i grzechów; Trwa dramatyczna walka o ocalenie z najstarszych gdańskich kościołów; Jak czytanie dzieciom wpływa na ich przyszłość  i wiele innych ciekawych artykułów.

Dziękujemy Wam za wszelkie dobro! Niech błogosławieństwo Boże prowadzi Was przez ten nowy tydzień.