XXIII NIEDZIELA

OKRES ZWYKŁY09.09.2018

Ogłoszenia duszpasterskie

 

1. W przyszłą niedzielę, tj. 16 września będziemy obchodzili odpust ku czci Najświętszej Maryi Panny Bolesnej połączony z dożynkami parafialnymi. Kazania wygłosi i sumę odpustową o godzinie 12.00 odprawi salwatorianin Ksiądz Roman Słupek Rektor naszego Seminarium z Bagna. W związku z tym jeszcze raz gorąco prosimy mieszkańców Pierwoszowa o udekorowanie i przygotowanie kościoła parafialnego na tą uroczystość. Prosimy też mieszkańców pozostałych wiosek o przyniesienie wieńców i przygotowanie chleba, którym na zakończenie Mszy świętej jak to było w ubiegłych latach poczęstujecie obecnych na Mszy świętej.

2. Z okazji odpustu nie będzie Mszy świętej w sobotę w Pierwoszowie o godzinie 17.00 i w najbliższą niedzielę w Wiszni Małej o godzinie 11.00. Intencja, która została zamówiona w Pierwoszowie w sobotę zostanie odprawiona w Wysokim Kościele o godzinie 18.30. Zapraszamy wszystkich do kościoła parafialnego. 

3. W czwartek – 13 września zapraszamy na kolejne Nabożeństwo Fatimskie. O godzinie 18.30 Msza święta, a po niej Różaniec i Apel Jasnogórski. 

4. W piątek, 14 września o godzinie 19.00 w Wysokim Kościele odbędzie się spotkanie ministrantów i lektorów z całej parafii wraz z rodzicami. Na to spotkanie zapraszamy również dziewczynki i chłopców, którzy chcieliby zostać ministrantami. Ze względu na ważność omawianych spraw, prosimy aby wszyscy byli obecni na spotkaniu. 

5. Jeśli ktoś z naszej parafii nie przystąpił do tej pory do Sakramentu Bierzmowania, a chciałby go przyjąć w tym roku, to niech w tym tygodniu od wtorku do piątku w godzinach urzędowania kancelarii od 19.00 do 20.00 zgłosi się u Księdza Roberta. 

6. Przypominamy o pielgrzymce na Jasną Górę na nocne czuwanie wiernych i duszpasterzy naszej archidiecezji z piątku na sobotę 21/22 września br. Zapisy w zakrystii lub w kancelarii parafialnej. Więcej informacji u Księdza Roberta. 

7. Informujemy, że w środę, 19 września o godzinie 19.00 w kościele parafialnym odbędzie się spotkanie z Panią Jolantą Mytnik z Biura Podróży z osobami, które w dniu 25 września jadą na pielgrzymkę do Ziemi Świętej. Bardzo prosimy aby wszystkie te osoby były obecne na tym spotkaniu. 

8. W rozpoczynającym się dzisiaj tygodniu, w liturgii będziemy obchodzić: w czwartek – wspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła; w piątek – święto Podwyższenia Krzyża Świętego; w sobotę – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia: Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej i świętych patronów. 

Zachęcamy do zakupienia i czytania nowej lektury Gościa Niedzielnego.

W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. Irenę Kaczanowską z Pierwoszowa. Pomódlmy się teraz o życie wieczne dla niej: Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie...