XXII NIEDZIELA

OKRES ZWYKŁY02.09.2018

Ogłoszenia duszpasterskie

 

1. Jutro, tj. w poniedziałek rozpoczyna się nowy rok szkolny i katechetyczny. W tym dniu o godzinie 8.00 zostanie odprawiona Msza święta w kościele parafialnym dla dzieci ze szkoły podstawowej, które uczęszczają do Wiszni Małej, ich rodziców, nauczycieli i wychowawców. Na tę Mszę świętą do kościoła dowiezie ich autobus szkolny, a po niej odwiezie do szkoły. Prosimy też rodziców aby dowieźli swoje dzieci swoimi pojazdami. Okazja do spowiedzi będzie od godziny 7.30. Dzieci, które będą uczestniczyły w tej Mszy świętej prosimy aby przyniosły ze sobą przybory szkolne, które zostaną poświęcone.

2. Za dwa tygodnie, tj. w niedzielę – 16 września będziemy obchodzili odpust ku czci Najświętszej Maryi Panny Bolesnej. W związku z tym prosimy mieszkańców z Pierwoszowa o udekorowanie i przygotowanie kościoła parafialnego na tą uroczystość. Natomiast mieszkańców pozostałych wiosek prosimy o przyniesienie wieńców i przygotowanie chleba, którym na zakończenie Mszy świętej jak to było w ubiegłych latach, poczęstujecie obecnych na Mszy świętej.

3. W pierwszy piątek w kościele w Piotrkowiczkach spowiedź święta będzie pół godziny przed rozpoczęciem Mszy świętej.

4. W dniu 28 sierpnia w Brazylii zmarł nasz Współbrat – Salwatorianin ks. Jan Tryboba. Tam też dwa dni później został pochowany. Ksiądz Jan posługiwał w naszej Parafii będąc na urlopie. W naszej Parafii mieszka też Jego Rodzina. W najbliższy czwartek, 6 września o godz. 18.30 w bazylice w Trzebnicy odbędzie się Msza święta pogrzebowa, na którą wszystkich Was serdecznie zapraszamy. Weźmy w niej liczny udział. W związku z tym w tym dniu nie będzie Mszy świętej i nabożeństwa powołaniowego w naszym Kościele.

5. W pierwszy piątek miesiąca, 7 września w naszym kościele parafialnym odbędzie się pierwsze spotkanie kandydatów do Bierzmowania. Na to spotkanie zapraszamy uczniów klas VIII Szkoły Podstawowej i gimnazjalistów, którzy do tej pory nie przystąpili do tego sakramentu, a także osoby dorosłe. O godzinie 18.00 będzie okazja do spowiedzi świętej, a o godzinie 18.30 Msza święta z konferencją formacyjną. Jednocześnie przypominamy, że Sakrament Bierzmowania przyjmuje się w swojej Parafii. Jeśli ktoś z bardzo ważnych powodów musi przystąpić do Bierzmowania w innej parafii, musi mieć pisemną zgodę swoich Duszpasterzy.

6. W sobotę, 8 września przypada setna rocznica śmierci Założyciela nas Salwatorianów- Sługi Bożego księdza Franciszka Marii od Krzyża Jordana. Z tej to okazji dzień wcześniej, 7 września w kościele parafialnym w Bagnie będzie miało miejsce Jubileuszowe Czuwanie z Ojcem Jordanem połączone z obrzędem obłóczyn i przyjęcia do nowicjatu. Rozpocznie się ono o godzinie 20.00 i potrwa do godziny 21.30. Ksiądz Rektor i my Wasi Duszpasterze serdecznie zapraszamy do licznego uczestnictwa w tym jubileuszowym nabożeństwie. Zapraszamy również do naszego kościoła parafialnego w sobotę, 8 września na Mszę świętą o godzinie 18.30 podczas której odnowimy nasze śluby zakonne.

7. Na apel Księdza Arcybiskupa Józefa Kupnego organizujemy pielgrzymkę autokarową do Częstochowy na czuwanie przed obrazem Matki Bożej Częstochowskiej naszej Archidiecezji w dniach 21/22 września. W tym roku ma ona szczególny charakter, bo wypada w jubileuszowym roku setnej rocznicy odzyskania niepodległości. Osoby chętne na ten wyjazd prosimy aby zapisywali się w zakrystii i w kancelarii. Szczegółowe informacje u Księdza Roberta.

8. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca. Teraz będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja. Po adoracji zmiana tajemnic różańcowych.

Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego. Po wakacyjnej przerwie można też zakupić Mały Gość Niedzielny dla dzieci.

W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Stanisława Trokiela z Wiszni Małej. Pomódlmy się teraz o życie wieczne dla niego: Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie...