XXI NIEDZIELA

OKRES ZWYKŁY

Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej

26.08.2018

1. Od przyszłej niedzieli Msze święte będą odprawiane: w Wysokim Kościele o godzinie 8.00. 12.00 i 16.45; w Piotrkowiczkach o godzinie 9.45 i 18.00; w Wiszni Małej o godzinie 11.00. Natomiast w Pierwoszowie w sobotę o godzinie 17.00.

2. Od września kancelaria parafialna będzie czynna od wtorku do piątku po Mszy świętej wieczornej.

3. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. W tym dniu od godziny 9.00 odwiedzimy ludzi chorych i starszych z naszej parafii.

4. Za tydzień, w pierwszą niedzielę miesiąca po Mszach świętych adoracja Najświętszego Sakramentu i zmiana tajemnic różańcowych.

5. Już dzisiaj informujemy, że w niedzielę 16 września będziemy obchodzili odpust ku czci Najświętszej Maryi Panny Bolesnej połączony z dożynkami parafialnymi. Suma odpustowa zostania odprawiona o godzinie 12.00.

6. W rozpoczynającym się dzisiaj tygodniu w kalendarzu liturgicznym będziemy obchodzić:
– w poniedziałek – wspomnienie św. Moniki
– we wtorek – wspomnienie św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła
– w środę – wspomnienie Męczeństwo św. Jana Chrzciciela
– w sobotę – wspomnienie bł. Bronisławy, dziewicy
Wszystkim Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia: Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej i świętych patronów.

7. W dniach 21/22 września br. z piątku na sobotę odbędzie się Pielgrzymka Duchowieństwa i Wiernych Archidiecezji Wrocławskiej na Jasną Górę. W tym roku pielgrzymka ma szczególny charakter, bo wypada w jubileuszowym roku setnej rocznicy odzyskania niepodległości. Ksiądz Robert organizuje wyjazd autokarowy, dlatego zachęcamy Parafian i Gości do uczestnictwa w czuwaniu. Zapisywać można się w zakrystii po niedzielnych Mszach świętych lub w kancelarii parafialnej od wtorku do piątku od godziny 19.00 do 20.00.

Zachęcamy do zakupienia i czytania nowego numeru Gościa Niedzielnego. W najnowszym numerze m.in.: O Światowym spotkaniu rodzin w Dublinie; O niezwykłym objawieniu Maryjnym w jednej z irlandzkich wiosek i wiele innych bardzo ciekawych artykułów.

Dziękujemy Wam za wszelkie dobro! Niech błogosławieństwo Boże prowadzi Was przez ten nowy tydzień.

Wasi duszpasterze – Salwatorianie