XIX NIEDZIELA

OKRES ZWYKŁY12.08.2018

Ogłoszenia duszpasterskie

 

1. W środę będziemy obchodzić uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, w polskiej tradycji zwane świętem Matki Bożej Zielnej. Ponieważ jest to uroczystość nakazana (obowiązkowa) Msze święte Msze święte będą w tym dniu odprawiane według porządku niedzielnego. 
W tą największą Maryjną uroczystość, pod koniec każdej Mszy świętej będziemy błogosławić wianki ziół, roślin zielonych i kwiatów.

2. Składka z tej uroczystości przeznaczona zostanie na odbudowę kościołów w naszej Archidiecezji. Za każdą ofiarę jaką złożycie na ten zaszczytny cel już dzisiaj składamy Wam serdeczne Bóg zapłać!

3. W najbliższą niedzielę, tj. 19 sierpnia po Mszy świętej o godzinie 12.00 w kościele parafialnym odbędzie się spotkanie z osobami, które zapisały się na pielgrzymkę do Ziemi Świętej, która odbędzie się w dniach od 25 września do 1 października. Prosimy aby wszystkie te osoby były obecne na tym spotkaniu. Jednocześnie informujemy, że osoby, które chciałby jeszcze pojechać na tą pielgrzymkę, prosimy aby również przyszli w tym dniu na to zebranie.

4. W poniedziałek, tj. jutro – 13 sierpnia zapraszamy na kolejne nabożeństwo Fatimskie. O godzinie 18.30 Msza święta, a po niej Różaniec i Apel Jasnogórski.

5. W rozpoczynającym się dzisiaj tygodniu, w liturgii będziemy obchodzić:
– we wtorek – wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, męczennika
– w piątek – wspomnienie św. Jacka, kapłana

6. Wszystkim Jubilatom i tym, którzy obchodzą w tym tygodniu swoje imieniny składamy życzenia: zdrowia, Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej, patronki naszej Parafii i Świętych Patronów. Pamiętajmy też w swoich modlitwach o pracujących przy żniwach i zbiorach oraz o wypoczywających na wakacjach i urlopach. Nie zapominajmy również o uczestnictwie w niedzielnej i świątecznej Mszy świętej.

Zachęcamy do lektury zakupienia i czytania nowego numeru Gościa Niedzielnego.

Wszystkim Parafianom, oraz Gościom i Turystom, wypoczywającym na terenie naszej parafii życzymy miłego wypoczynku i Bożego błogosławieństwa.

Wasi duszpasterze – Salwatorianie