XVIII NIEDZIELA

OKRES ZWYKŁY05.08.2018

Ogłoszenia duszpasterskie

 

1. Przeżywamy dzisiaj XVIII niedzielę zwykłą w ciągu roku liturgicznego; jest to zarazem pierwsza niedziela miesiąca, dlatego na zakończenie Mszy Świętej będzie adoracja Najświętszego Sakramentu, na którą serdecznie wszystkich zapraszam. Po adoracji będzie zmiana tajemnic różańcowych.

2. Rozpoczął się miesiąc sierpień – czas pielgrzymek i ważnych wydarzeń w historii naszej Ojczyzny. W modlitwach pamiętajmy o pielgrzymach zdążających na Jasną Górę, szczególnie z naszej archidiecezji. Zachęcamy też do podejmowania dobrowolnej abstynencji od napojów alkoholowych w tym szczególnym miesiącu.

3. W liturgii obecnego tygodnia będziemy przeżywać:
• w poniedziałek, 6 sierpnia – Święto Przemienienia Pańskiego. Mimo, że jest to dzień pracy, to znajdźmy czas na uczestnictwo we Mszy Świętej; w Piotrkowiczkach Msza Święta będzie o godz. 17.30, a w Wysokim Kościele o godz. 18.30
• we wtorek, 7 sierpnia – wspomnienie Błogosławionego Edmunda Bojanowskiego
• w środę, 8 sierpnia – wspomnienie Świętego Dominika, prezbitera
• w czwartek, 9 sierpnia – święto Świętej Teresy Benedykty od Krzyża, Edyty Stein, dziewicy i męczennicy, patronki Europy
• w piątek, 10 sierpnia –święto Świętego Wawrzyńca, męczennika i doktora Kościoła
• w sobotę, 11 sierpnia – wspomnienie Świętej Klary, dziewicy

4. W ubiegły czwartek przez naszą Parafię przechodzili uczestnicy XXXVIII Pieszej Pielgrzymki Wrocławskiej na Jasną Górę. Pragnę bardzo serdecznie podziękować wszystkim, którzy okazali gościnność Pielgrzymom. Dziękuję parafialnemu zespołowi Caritas za przygotowanie kanapek i napojów oraz tym, którzy im pomagali; pani Renacie za przygotowanie posiłku na plebani dla księży, sióstr zakonnych i kleryków; Parafianom i osobom spoza Parafii za ofiarowanie napojów oraz owoców, warzyw i artykułów spożywczych do przygotowania posiłków; piekarni Julka za chleb w promocyjnej cenie. Dziękuję także tym, którzy we własnym zakresie przygotowali posiłek i napoje, i na trasie ugościli Pielgrzymów. J. E. ks. bp Jacek Kiciński, który uczestniczy w pielgrzymce prosił, by przekazać Jego osobiste podziękowanie wszystkim, którzy tak gościnnie przyjęli Pielgrzymów.

5. Zachęcam do lektury prasy katolickiej, którą można zakupić przy wyjściu z Kościoła.

6. Wszystkim dziękuję za wspólną modlitwę, a Solenizantom i Jubilatom obecnego tygodnia składam serdeczne życzenia zdrowia, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej, patronki naszej Parafii. W modlitwach pamiętajmy o pracujących przy żniwach i zbiorach oraz o wypoczywających na wakacjach i urlopach. W tym czasie nie zapominajmy o naszych religijnych obowiązkach, a szczególnie o uczestnictwie w niedzielnej i świątecznej Eucharystii. Wszystkim życzę błogosławionego tygodnia.

Wasi duszpasterze – Salwatorianie