XVII NIEDZIELA

OKRES ZWYKŁY

29.07.2018

1. Dzisiejszą XVII niedzielą zwykłą w ciągu roku liturgicznego kończymy XIX Tydzień Świętego Krzysztofa, patrona Kierowców i Podróżujących. Serdecznie dziękuję za złożoną ofiarę w wysokości 1 539 zł na zakup pojazdów mechanicznych dla polskich misjonarzy. Jeśli ktoś w ubiegłą niedzielę nie poświęcił pojazdu, a chciałby to uczynić dzisiaj, to proszę o podejście po zakończeniu Mszy Świętej do zakrystii.

2. W kalendarzu liturgicznym obecnego tygodnia będziemy wspominać:
• we wtorek, 31 lipca – Św. Ignacego z Loyoli, prezbitera
• w środę, 1 sierpnia – Św. Alfonsa Liguori, bpa i doktora Kościoła
• w sobotę, 4 sierpnia – Św. Jana Marii Vianneya, prezbitera

3. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca:
• w czwartek modlimy się za powołanych i o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Zapraszamy na nabożeństwo adoracyjno-powołaniowe o godz. 18.00, a po nim na Eucharystię z nabożeństwem do Św. Ojca Pio i ucałowaniem Jego relikwii
• w piątek oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Okazja do Spowiedzi Świętej w obydwu kościołach pół godziny przed rozpoczęciem Mszy Świętej
• w sobotę czcimy Niepokalane Serce NMP. W tym miesiącu nie będzie odwiedzin chorych, będą one dopiero w pierwszą sobotę września

4. W najbliższy czwartek przez naszą Parafię będą przechodzić uczestnicy XXXVIII Pieszej Wrocławskiej Pielgrzymki na Jasną Górę. Jak co roku chcemy dla nich przygotować posiłek. Ponieważ liczba Pielgrzymów jest duża, dlatego zwracamy się z prośbą do tych, którzy chcieliby ofiarować owoce i warzywa np. pomidory, ogórki, rzodkiewkę czy jajka na zrobienie kanapek o dostarczenie tych produktów na plebanię w najbliższy wtorek lub środę. Za pomoc z góry składamy serdeczne Bóg zapłać. Dziękujemy również parafialnemu zespołowi Caritas za przygotowanie posiłku i tym, którzy goszczą Pielgrzymów we własnym zakresie.

5. Przyszła niedziela jest pierwszą niedzielą miesiąca. Na zakończenie Mszy Św. będzie adoracja Najświętszego Sakramentu, a po niej zmiana tajemnic różańcowych.

6. Wszystkim Parafianom i Gościom dziękujemy za wspólną modlitwę. Solenizantom i Jubilatom obecnego tygodnia składamy serdeczne życzenia dobrego zdrowia i obfitości Bożych łask. W modlitwie pamiętamy o wypoczywających na wakacjach i urlopach oraz o rolnikach pracujących przy zbiorach.

7. W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności: Helena Gniłka z Wiszni Małej w wieku 90 lat i Artur Pęczek z Piotrkowiczek w wieku 39 lat. Wieczny odpoczynek...

Wasi duszpasterze – Salwatorianie