XVI NIEDZIELA

OKRES ZWYKŁY

22.07.2018

1. W liturgii Kościoła przeżywamy dzisiaj XVI niedzielę zwykłą. Na zakończenie Mszy Świętej będzie obrzęd poświęcenia pojazdów oraz pobłogosławienia kierowców i podróżujących. Każdy kierowca otrzyma pamiątkowy breloczek, a ofiary składane przy okazji poświęcenia są przeznaczone na zakup pojazdów mechanicznych do krajów misyjnych. Serdecznie za nie dziękujemy.

2. Przypominamy, że w okresie wakacji w każdą sobotę w kościele parafialnym o godz. 18.30 sprawowana jest Msza Święta z formularza niedzielnego i zastępuje ona niedzielną Eucharystię tym, którzy z ważnej przyczyny w niedzielę nie mogą w niej uczestniczyć; natomiast w niedziele Msze Święte odprawiamy w następującym porządku: w Wysokim Kościele o godz. 8.00 i 12.00; w Piotrkowiczkach o godz. 9.45 i w Wiszni Małej o godz. 11.00. Kancelaria parafialna jest czynna w środy i piątki od godz. 19.00 – 20.00.

3. W kalendarzu liturgicznym obecnego tygodnia będziemy wspominać:
– w poniedziałek, 23 lipca – Świętej Brygidy, zakonnicy, patronki Europy
– we wtorek, 24 lipca – Świętej Kingi, dziewicy
– w środę, 25 lipca – Świętego Jakuba, Apostoła
– w czwartek, 26 lipca – Świętych Joachima i Anny, Rodziców NMP

4. Zachęcamy do uczestnictwa w XXXVIII Pieszej Pielgrzymce Wrocławskiej na Jasną Górę. Zapisy w Duszpasterstwie Akademickim „Wawrzyny” – Wrocław, ul. Bujwida 51 lub w parafii.

5. Przy wyjściu z Kościoła można nabyć prasę katolicką, która niech ubogaci nasz niedzielny wypoczynek.

6. Solenizantom i Jubilatom obecnego tygodnia składamy serdeczne życzenia wraz z darem naszej modlitwy. Parafianom i Gościom dziękujemy za wspólną modlitwę. Wypoczywającym na wakacjach życzymy dobrego wypoczynku, a dla pracujących na roli modlimy się o odpowiednią pogodę i obfite zbiory.

Wasi duszpasterze – Salwatorianie