XIII NIEDZIELA

OKRES ZWYKŁY

01.07.2018

1. Trwają wakacje. Dla nas, a zwłaszcza dla naszych dzieci i młodzieży, niech staną się one okazją do pogłębienia wiary przeżywanej w bezpośrednim kontakcie z przyrodą. Przez piękno tej ziemi niech przemawia do nas sam Bóg Stwórca. Zechciejmy dla Niego otworzyć nasze serca i umysły. Jednocześnie nie zapominajmy, że każdy z nas, jako katolik ma obowiązek uczestniczenia w niedzielnej Mszy świętej.

2. Msze święte w dni powszednie celebrujemy o godzinie 18.30 – w kościele parafialnym przez cały tydzień, w Piotrkowiczkach tylko w piątek o godzinie 17.30.

3. Przypominamy, że na czas wakacji zostały odwołane Msze święte:
– w Pierwoszowie w soboty o godzinie 17.00
– oraz w niedziele w Wysokim Kościele o godzinie 16.45 i w Piotrkowiczkach o godzinie 18.00.

4. W okresie wakacyjnym tj. od 04 lipca do końca sierpnia Msza święta wieczorna w sobotę o godzinie 18.30 w Wysokim Kościele będzie sprawowana z formularza niedzielnego. Ta Msza święta zastępuje niedzielną Mszę świętą dla tych wiernych, którzy z bardzo ważnej przyczyny nie mogą uczestniczyć w niedzielnej Eucharystii.

5. Informujemy, że w miesiącu lipcu i w sierpniu kancelaria parafialna jest czynna w środy i w piątki po wieczornej Mszy świętej w godzinach od 19.00 do 20.00. Natomiast w sprawach naglących (np. pogrzeb, wizyta u chorego) można kontaktować się poza podanymi dniami i godzinami urzędowania kancelarii.

6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca i pierwszy piątek miesiąca. W pierwszy czwartek po Mszy świętej odmówimy litanię do świętego Ojca Pio i będzie ucałowanie relikwii.

7. W pierwszy piątek będzie okazja do skorzystania z sakramentu pokuty w obu kościołach pół godziny przed Mszą świętą.

8. W dniach 2-10 sierpnia wyruszy na Jasną Górę XXXVIII Piesza Pielgrzymka Wrocławska. Zapisy do końca lipca w Duszpasterstwie Akademickim „Wawrzyny” – we Wrocławiu, ul. Bujwida 51 lub w parafii. Zachęcamy do uczestnictwa w pielgrzymce!

9. Ksiądz Robert wraz z ministrantami i lektorami składa serdeczne podziękowania wszystkim, którzy wsparli wakacyjny wyjazd Służby Liturgicznej nad morze w dniach 22 do 29 czerwca br. Podziękowania dla Parafian i Gości, dla Rodziców, Sponsorów, Wychowawców i Opiekunów. Niech Bóg swoimi łaskami wynagrodzi hojność Waszego serca!

10. W rozpoczynającym się dzisiaj tygodniu, w liturgii będziemy obchodzić: we wtorek – święto św. Tomasza Apostoła; w piątek – wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy. Wszystkim Solenizantom i Solenizantkom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia: Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej i świętych patronów.

11. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca. Teraz będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja.

Zapraszamy do zakupienia i czytania nowego numeru Gościa Niedzielnego!

W dniu wczorajszym pożegnaliśmy śp. Marię Gancarczyk z Machnic. Pomódlmy się teraz o życie wieczne dla niej: Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie...

Dziękujemy Wam za wszelkie dobro! Niech błogosławieństwo Boże prowadzi Was przez ten nowy tydzień!

Wasi duszpasterze – Salwatorianie