XII NIEDZIELA

OKRES ZWYKŁY24.06.2018

Ogłoszenia duszpasterskie

 

1. Rozpoczęły się wakacje. Dla nas, a zwłaszcza dla naszych dzieci i młodzieży, niech staną się one okazją do pogłębienia wiary przeżywanej w bezpośrednim kontakcie z przyrodą. Przez piękno tej ziemi niech przemawia do nas sam Bóg Stwórca. Zechciejmy dla Niego otworzyć nasze serca i umysły. Jednocześnie nie zapominajmy, że każdy z nas, jako katolik ma obowiązek uczestniczenia w niedzielnej Mszy świętej.

2. Msze święte w dni powszednie celebrujemy o godzinie 18.30 – w kościele parafialnym przez cały tydzień, w Piotrkowiczkach tylko w piątek o godzinie 17.30.

3. W związku z rozpoczynającymi się wakacjami pragniemy Wam przekazać kilka informacji: W wakacje (lipiec i sierpień) w parafii będzie tylko jeden kapłan, który w niedziele może odprawić najwyżej cztery Msze święte. W naszej parafii jest wiele ludzi starszych, którzy nie mogą dotrzeć do kościoła parafialnego, dlatego jak to było w ubiegłym roku tak samo i w tym roku zamiast wieczornej Mszy świętej w kościele parafialnym będzie Msza święta w Wiszni Małej. Msze święte w wakacje, tj. od przyszłej niedzieli, 1 lipca będą więc sprawowane w następującym porządku:
– w Wysokim Kościele o godzinie 8.00 i 12.00
– w Piotrkowiczkach o godzinie 9.45
– w Wiszni Małej o godzinie 11.00
Nie będzie więc Mszy świętej: w Wysokim Kościele o godzinie 16.45 i w Piotrkowiczkach o godzinie 18.00 oraz w soboty w Pierwoszowie o godzinie 17.00.
Powrócimy do nich po wakacjach, tj. we wrześniu.

4. W tym tygodniu – 30 czerwca zostanie jeszcze odprawiona Msza święta niedzielna o godzinie 17.00 w Pierwoszowie.

5. W środę, 27 czerwca zapraszamy osoby należące do parafialnego Caritas na spotkanie, które odbędzie się na plebanii o godzinie 19.15.

6. W najbliższą sobotę – 30 czerwca od godziny 9.00 odwiedzimy chorych i ludzi starszych z naszej parafii.

7. Za tydzień, w pierwszą niedzielę miesiąca po Mszach świętych adoracja Najświętszego Sakramentu i zmiana tajemnic różańcowych.

8. Informujemy, że decyzją Księdza Prowincjała i Jego Rady od 1 lipca kończy sprawowanie urzędu superiora domu zakonnego w Wysokim Kościele Ks. Józef Sadkiewicz. Od tego dnia będzie sprawował ten urząd Ksiądz Robert Stachowicz i nadal będzie realizował zadania pomocy duszpasterskiej. Natomiast Ks. Józef Sadkiewicz dalej będzie pełnił funkcję ekonoma domu zakonnego i realizował zadania proboszcza. Księdzu Robertowi, nowemu superiorowi życzymy błogosławieństwa Bożego, opieki Matki Zbawiciela i obfitych darów Ducha Świętego.

9. W rozpoczynającym się dzisiaj tygodniu, w liturgii będziemy obchodzić: w czwartek – wspomnienie św. Ireneusza, biskupa i męczennika; w piątek – uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła. W tym dniu z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.


Zapraszamy do zakupienia nowego numeru Gościa Niedzielnego.

W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Jana Janik z Mienic. Pomódlmy się teraz o życie wieczne dla niego: Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie...

Dziękujemy Wam za wszelkie dobro! Niech błogosławieństwo Boże prowadzi Was przez ten nowy tydzień!

Wasi duszpasterze – Salwatorianie