XI NIEDZIELA

OKRES ZWYKŁY

17.06.2018

1. W kościele parafialnym litania do Serca Pana Jezusa jest odmawiana codziennie po Mszy św. wieczornej. W Piotrkowiczkach zostanie odmówiona w piątek i w niedzielę po Mszy świętej wieczornej.

2. Msza święta z racji zakończenia roku szkolnego i katechetycznego dla dzieci ze szkoły podstawowej, ich rodziców, nauczycieli i wychowawców zostanie odprawiona w kościele parafialnym w piątek, tj. 22 czerwca o godzinie 8.00. Od godziny 7.30 będzie możliwość do skorzystania z sakramentu pokuty. Na tą Mszę świętą do kościoła dowozić będzie autobus szkolny. Po Mszy świętej zostaną dzieci odwiezieni tym autobusem do szkoły gdzie odbędzie się apel i otrzymają świadectwa szkolne.

3. Jutro przypada 68 rocznica święceń kapłańskich J. Em. Księdza Henryka Kardynała Gulbinowicza. Szczególnym modlitwom polecamy Wam Osobę Najdostojniejszego Arcypasterza Seniora.

4. W najbliższą niedzielę, 24 czerwca przypada Uroczystość Narodzenia świętego Jana Chrzciciela, głównego patrona Archidiecezji Wrocławskiej.

5. W rozpoczynającym się dzisiaj tygodniu w liturgii Kościoła będziemy obchodzić:
– w czwartek – wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika.
Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia: Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej i świętego patrona

Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego. W najnowszym numerze m.in.: O Bazylice Najświętszej Maryi Panny na Świętej Górze koło Gostynia – miejsce, które warto odwiedzić; O kryzysie słowa drukowanego, czyli poważnym spadku wydawanym drukiem czasopism i wiele innych artykułów. Można też zakupić Mały Gość Niedzielny przeznaczony dla dzieci, a w nim mundialowy hit – kolorowy terminarz mistrzostw świata.

W minionym tygodniu pożegnaliśmy: Witolda Mieszczaka z Wiszni Małej, Antoninę Małogoską z Wiszni Małej i Annę Dębicką z Pierwoszowa. Pomódlmy się teraz o życie wieczne dla nich: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...

Dziękujemy Wam za to eucharystyczne spotkanie, za życzliwość i wszelkie dobro! Niech ta niedziela będzie początkiem błogosławionego tygodnia! Szczęść Wam Boże!

Wasi duszpasterze – Salwatorianie