X NIEDZIELA

OKRES ZWYKŁY

10.06.2018

1. Msze święte w dni powszednie celebrujemy o godzinie 18.30 – w kościele parafialnym przez cały tydzień, w Piotrkowiczkach tylko w piątek o godzinie 17.30.

2. W tym tygodniu w sobotę w Pierwoszowie o godzinie 17.00 zostanie odprawiona Msza święta niedzielna.

3. Zapraszamy wszystkich parafian do uczestnictwa w nabożeństwach czerwcowych, które odprawiane są codziennie w kościele parafialnym (w tygodniu i w niedzielę) po Mszy świętej wieczornej. W Piotrkowiczkach nabożeństwo odprawiamy po piątkowej Mszy św. oraz w niedzielę po Mszy wieczornej.

4. W najbliższą środę, 13 czerwca zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie. O godzinie 18.30 Msza święta, a po niej Różaniec i Apel Jasnogórski.

5. W sobotę przypada 5 rocznica ingresu i przejęcia posłannictwa Pasterza naszej Archidiecezji przez J.E. Księdza Arcybiskupa Józefa Kupnego Naszego pasterza polecamy Waszym szczególnym modlitwom.

6. W dniu dzisiejszym po każdej Mszy świętej jest zbierana do puszek ofiara pieniężna na rzecz budowy Centrum Opatrzności Bożej w Warszawie. Za każdą ofiarę jaką złożycie składamy serdeczne Bóg zapłać!

7. Ksiądz Robert wraz z ministrantami i rodzicami dziękuje Parafianom i Gościom za złożoną do puszek w ostatnią niedzielę kwotę 916 złotych oraz indywidualnemu sponsorowi za kwotę 1000 złotych na wakacyjny wyjazd Służby Liturgicznej. Jeśli by ktoś zechciał jeszcze wspomóc to można wrzucić ofiarę do opisanej puszki znajdującej się na stoliku przy wyjściu z kościoła.

8. W rozpoczynającym się dzisiaj tygodniu, w liturgii będziemy obchodzić:
– w poniedziałek – wspomnienie św. Barnaby, Apostoła
– w środę – wspomnienie św. Antoniego z Padwy, prezbitera i doktora Kościoła
– w czwartek – wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika
Wszystkim Solenizantom i Solenizantkom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia: Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej i świętych patronów.

9. Mieszkańcom Wiszni Małej składamy serdeczne Bóg zapłać za zakup kwiatów i przygotowanie kościoła parafialnego na dzisiejszą uroczystość patronalną (w Piotrkowiczkach mieszkańcom Piotrkowiczek i Mienic). Dziękujemy także Pani Teresie Kukułce i jej rodzinie za udekorowanie i posprzątanie kościoła w Wysokim Kościele. Wszystkim składamy serdeczne Bóg zapłać!

Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego. W najnowszym numerze: Refleksje po referendum: jak szybko Irlandia przestała być katolickim krajem?; Papież Franciszek we wrześniu odwiedzi Litwę, Łotwę i Estonię i wiele innych bardzo ciekawych artykułów.

Dziękujemy za Wasze ofiary duchowe i materialne. Niech ta niedziela, a także nowy tydzień pełne będą Bożej Łaski! Niech Pan obdarzy Was pokojem!