UROCZYSTOŚĆ

NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY


27.05.2018


Ogłoszenia duszpasterskie

 

1. W dniu jutrzejszym, tj. w poniedziałek, 28 maja w Krynicznie podczas Mszy świętej o godz. 18.00 młodzież z naszej Parafii przyjmie Sakrament Bierzmowania przez posługę Księdza Biskupa Andrzeja Siemieniewskiego. W tym dniu Msze święte w Piotrkowiczkach i w Wysokim Kościele będą o godzinie 16.00, a po nich prosimy byście sami odśpiewali litanię Loretańską. 

2. Jutro, we wtorek i w środę zapraszamy wszystkich do obu kościołów na nabożeństwo majowe, po których zostanie odprawiona Msza święta.

3. Od piątku w miesiącu czerwcu będzie nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. W kościele parafialnym będzie odprawiane codziennie (w tygodniu i w niedziele) po Mszy wieczornej. W Piotrkowiczkach w piątki i w niedziele po Mszy wieczornej.

4. Msze święte w dni powszednie celebrujemy o godzinie 18.30 – w kościele parafialnym. W Piotrkowiczkach w miesiącu czerwcu tylko w piątek o godzinie 17.30.

5. W czwartek, 31 maja będziemy przeżywać uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej – Boże Ciało. W związku z tym już dzisiaj chcemy podać kilka informacji:

● W Piotrkowiczkach uroczysta Msza święta zostanie odprawiona o godzinie 9.00, a po jej zakończeniu wyruszy procesja do czterech ołtarzy ulicami: Spacerową i Świerkową. I ołtarz będzie przy pomniku przed kościołem, II ołtarz przy krzyżu, III przy ogrodzeniu świetlicy na ulicy Świerkowej i czwarty przy krzyżu na placu kościelnym. Osoby, które co roku przygotowują ołtarze serdecznie prosimy by i w tym roku zajęły się ich przygotowaniem. W tym dniu nie będzie nabożeństwa majowego i wieczornej Mszy świętej o godzinie 18.00. 

● W Wysokim Kościele główna Msza święta będzie o godzinie 12.00, a na jej zakończenie będzie uroczysta procesja do czterech ołtarzy zbudowanych w tych samych miejscach, co w ubiegłych latach. Ze względu na to, że osoby z Wiszni Małej, które dotychczas przygotowywały ołtarz nie są już w stanie tego kontynuować, dlatego prosimy by w tym roku ołtarz przygotowali mieszkańcy ulic: Pocztowej, Parkowej i Wąskiej. 

● Wszystkich Parafian i Gości, Strażaków, Służbę Liturgiczną serdecznie zapraszamy do udziału w tych uroczystościach. Dzieci pierwszokomunijne i rocznicowe oraz dziewczynki do sypania kwiatów i chłopców do dzwonienia. Z Piotrkowiczek i Mienic zapraszamy na Mszę świętą i procesję do Piotrkowiczek na godzinę 9.00, a z pozostałych miejscowości do Wysokiego Kościoła na godzinę 12.00. Próba dla dzieci będzie w środę, 30 maja o godzinie 18.00 w Piotrkowiczkach i o godzinie 19.00 w Wysokim Kościele. 

● W Boże Ciało nie będzie Mszy świętej w Wysokim Kościele o godzinie 8.00 i w Wiszni Małej o godzinie 11.00. 

6. Oktawa uroczystości Bożego Ciała będzie trwała do następnego czwartku. Po Mszy św. wieczornej, codziennie (od piątku) odbywać się będzie procesja wokół kościoła. Zapraszamy wszystkich wiernych, a szczególnie dzieci w strojach komunijnych do sypania kwiatków.

7. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi świętej w pierwszy piątek będzie w obu kościołach pół godziny przed rozpoczęciem Mszy świętej. W tym dniu zapraszamy dzieci, które przystąpiły do pierwszej komunii świętej i ich rodziców.

8. W pierwszą sobotę miesiąca od godziny 9.00 odwiedzimy z posługą duszpasterską ludzi chorych i starszych z naszej parafii.

9. W przyszłą niedzielę przypada pierwsza niedziela miesiąca. Po każdej Mszy będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja oraz zmiana tajemnic różańcowych.

10. Ze względu na to, że imieniny Ks. Roberta przypadają, 7 czerwca (czwartek) przed niedzielą, kiedy będziemy przeżywać odpust w naszej parafii, dlatego imieniny Księdza Roberta Stachowicza będziemy świętować w najbliższą niedzielę, 3 czerwca. Solenizant odprawi Mszę świętą imieninową o godzinie 12.00, na którą wszystkich Parafian i Gości serdecznie zapraszamy.

11. Informujemy, że w sobotę – 9 czerwca jest organizowana pielgrzymka autokarowa do Lichenia dla dzieci komunijnych i rocznicowych oraz ich rodziców. Jest jeszcze bardzo dużo wolnych miejsc. W związku z tym osoby, które byłyby chętne na tą pielgrzymkę prosimy aby w tym tygodniu przyszli się zapisać w zakrystii lub w kancelarii parafialnej. Koszt od jednej osoby wynosi 55 złotych.

12. W ostatnim tygodniu czerwca 25 osób ministrantów i lektorów z naszej Parafii wraz z Rodzicami i Opiekunami uda się na wakacyjny wyjazd nad morze. Większość funduszy udało się zebrać z świątecznych akcji organizowanych przez rodziców, ale jeszcze trochę brakuje, dlatego ośmielamy się poprosić Was o wsparcie. W przyszłą niedzielę po każdej Mszy świętej ministranci będą zbierali do puszek ofiary na ten cel, za co już dziś serdecznie dziękujemy. Jeśli znaleźliby się indywidualni sponsorzy, to prosimy o kontakt z Księdzem Robertem.

13. Składamy serdeczne Bóg zapłać rodzicom dzieci pierwszokomunijnym za zakup do kościoła w Wysokim Kościele świeczników i świec olejowych na ołtarz przy tabernakulum oraz do Piotrkowiczek ornat z wizerunkiem Serca Pana Jezusa. Jednocześnie informujemy, że zakupiliśmy do kościoła parafialnego odkurzacz przemysłowy.

14. W rozpoczynającym się dzisiaj tygodniu w kalendarzu liturgicznym będziemy obchodzić: we wtorek – wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy; w piątek – wspomnienie św. Justyna, męczennika. Wszystkim Solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia: Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej i świętych patronów. 

W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. Jadwigę Klecka. Pomódlmy się teraz o życie wieczne dla niej: Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie...